Zobacz wÄ…tek - [Rotax123] Pegaso wkreca siÄ™ do 5k, powyzej przerywa.
NAS Analytics TAG

[Rotax123] Pegaso wkreca siÄ™ do 5k, powyzej przerywa.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

[Rotax123] Pegaso wkreca siÄ™ do 5k, powyzej przerywa.

Postprzez kodidas92 » 30/5/2020, 14:34

Witam. Wydaje mi się, że dobrze wybrałem dział, jeżeli nie, to proszę o przeniesienie. Zacznę od początku. Kupiłem Pegaso w częściach, brakowało łożyska igiełkowego i tłoka, ale dostałem nowy cylinder mitaki 140. Ostatnio zamówiłem potrzebne części, poskładałem wszystko, zobaczyłem wtedy, że brakuje zaworu, na szybko dorobiłem zaślepkę, wszystko tam jest szczelne. Odpalił od strzała, jednak początkowo przerywał i jechał tylko na ssaniu, po wyłączeniu ssania gasł, nie reagował na regulacje mieszanki czy obrotów, można było dokręcić maksymalnie śrubkę mieszanki, a silnik pracował dalej. Rozebrałem i wyczyściłem gaźnik, zaczął jechać bez ssania, jednak nie wkręca się tak jak powinien, zaczął gasnąć po dokręceniu maksymalnym śrubki od mieszanki, ale tylko w tej sytuacji reaguje, inna regulacja nie wpływa na prace silnika i dalej nie reaguje na regulacje obrotów. Może miał ktoś podobny przypadek i jakoś sobie z nim poradził? Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!
kodidas92
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/5/2020, 14:12


Re: [Rotax123] Pegaso wkreca siÄ™ do 5k, powyzej przerywa.

Postprzez henio12323 » 30/5/2020, 18:05

jakiego zaworu nie było ?
srubva od skłądu mieszanki ma działanie głownie na wolnych obrotach, skoro nie pracuje na max wkręconej to dobry objaw.
ale jak sie nie wkręca powyzej 5 tysiecy obrotów to problem nie lezy w dyszy wolnej czy srubie składu. tylko iglicy albo dyszy głownej
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: [Rotax123] Pegaso wkreca siÄ™ do 5k, powyzej przerywa.

Postprzez kodidas92 » 31/5/2020, 03:34

Zaworu wydechowego. Tak, wiem, że jeżeli gaśnie, to dobry objaw, jednak tak jak pisałem wyżej, regulacja poza tym nie wpływa na pracę silnika, regulacja obrotów również nic nie daje, silnik trzyma stałe 2k.
kodidas92
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/5/2020, 14:12

Re: [Rotax123] Pegaso wkreca siÄ™ do 5k, powyzej przerywa.

Postprzez henio12323 » 31/5/2020, 08:07

to moze łapać lewe powietrze albo przepustnica jest w jakis sposób podwieszona/zacieta, np xle wyregulowany rolgaz i wisi nie na srubie od wolnych obrotów tylko na lince gazu. albo nieszczelny króciec
jak zaslepiłes zawór wydechowy to moze jest cały czas w pozycji zamknietej ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê