Zobacz wÄ…tek - JakÄ… macie temperaturÄ™ cieczy na postoju?
NAS Analytics TAG

JakÄ… macie temperaturÄ™ cieczy na postoju?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

JakÄ… macie temperaturÄ™ cieczy na postoju?

Postprzez 94Player » 25/5/2020, 17:31

Cześć

W tym sezonie kupiłem honda cb1000r z 2010r (obecnie ma 14 tyś km)
Zrobiłem już około 1000-1200 km i zauważyłem, że ma tendencje do szybkiego nagrzewania sie na postoju.
Podczas normalnej jazdy jest spoko nie ważne czy jadę ostro czy spokojnej temperatura jest w okolicy 73-78 stopni.
Problem zaczyna się podczas postoju np. Na światłach. Tam moto lubi osiągać temperaturę w okolicy 100 stopni. Przy 99 załącza się wentylator który w sumie raz daje radę a nie raz temperatura i tak wędruje w okolice 104 stopni.

Moto było zalane płynem, dla pewności wymieniłem efekt ten sam.

Jak myślicie jest to normalnie zjawisko czy początki jakiegoś problemu?
94Player
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/5/2020, 17:22


Re: JakÄ… macie temperaturÄ™ cieczy na postoju?

Postprzez Insekt » 28/6/2020, 21:46

Nie ma czym sie martwić. Wiem, że temp 100 "brzmi" groźnie, ale jest goraco to sie grzeje proste.
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin


Re: JakÄ… macie temperaturÄ™ cieczy na postoju?

Postprzez Fugu » 29/6/2020, 07:34

94Player napisał(a):Jak myślicie jest to normalnie zjawisko czy początki jakiegoś problemu?

Jest to normalne - gdy motocykl stoi to brakuje dobrego przeplywu powietrza przez chlodnice, dlatego temperatura plynu wzrasta. Sam plyn jest pod cisnieniem, temperatury okolo 100°C nie sa dla niego grozne.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: JakÄ… macie temperaturÄ™ cieczy na postoju?

Postprzez adam_tomasz » 13/1/2021, 14:41

Dla potomnych, tak jak napisali wcześniej nie jest to nic dziwnego, w trakcie gorących dni niestety wentylator nie zawsze daje rade schłodzić do odpowiedniej temperatury w trakcie postoju - jeżeli w trasie jest ok i w normalnych temperaturach na postoju wszystko działa to nie ma się czym przejmować.
Ewentualnie warto zwrócić uwagę na:
1. czy jest zalany dobry i w miarę świeży płyn do chłodnicy
2. czy wentylator działa prawidłowo (tzn. zdarzają się usterki z wentylatorami które na pierwszy rzut oka normalnie funkcjonują ale kręcą się wolniej niż powinny - usterka wentylatora albo za małe napięcie dochodzi i wówczas szukamy elektryka który nam to ogarnie)
3. czujnik wentylatora - ale jeżeli wentylator zazwyczaj załącza się przy 100 st. i schładza do ok 90 i wyłącza się i tak w kółko to raczej ok
4. termostat
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê