Zobacz wÄ…tek - Odblokowanie XJ6 12r.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Odblokowanie XJ6 12r.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Odblokowanie XJ6 12r.

Postprzez Noarifumirimota » 5/5/2020, 13:50

Witam,

Potrzebuje informacji gdzie może być zablokowana Yamaha XJ6n 12r. Oraz jak ją odblokować. Moim zdaniem jest zablokowana na rollgazie ponieważ względem innych motocykli mam go krótszego myślę o jakieś 1/2 może trochę mniej. Gdzie może być blokada. Gdzieś na lince przy tej kostce od rollgazu? Czy jakoś inaczej ten rollgaz się blokuje ? Oraz jak ja odblokować.

Prosił bym jeszcze o informacje jak można jeszcze zablokować XJ6n gdyby się okazało, że nie tylko na rollgazie moja jest zablokowana.
Noarifumirimota
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/5/2020, 13:44


Re: Odblokowanie XJ6 12r.

Postprzez Fugu » 5/5/2020, 15:06

Ogranicznik jest przykrecony na koncu linki - click (otwórz link).
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Odblokowanie XJ6 12r.

Postprzez Noarifumirimota » 5/5/2020, 16:24

Untitled.png
Untitled.png (135.33 KiB) PrzeglÄ…dane 3597 razy
Zdjąłem owiewkę i mam właśnie ten kawałek metalu przedłużony względem tego zdjęcia które wstawiłeś, no i o niego blokuje się taki zagięty kawałeczek. Zdjęcie w załączniku (nie jest to konkretnie z mojego, bo już go skręciłem i schowałem w garażu ale wygląda identycznie)

Na tym przedłużeniu zaznaczyłem przerywaną linią gdzie ja bym to "ciachnął" taki pomysł na cięcie miałem, ze względu iż nie mogę nawet sprawdzić ile w oryginale kosztuje. Nie mogę nigdzie nawet znaleźć, żeby kupić. Znalazłem jedną aukcje na e-bay ale już dawno zakończona a o dacie wystawienia i cenie... już nawet nie wspomnę......

Tylko zastanawiam się czy ten kawałeczek musi mieć jakąś konkretną długość, że tak czy siak musi się zatrzymać w którymś momencie.
Noarifumirimota
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/5/2020, 13:44

Re: Odblokowanie XJ6 12r.

Postprzez Fugu » 5/5/2020, 16:28

Zazwyczaj tam sie nic nie ciacha. Ogranicznik jest przykrecony dwoma srubami - odkrecasz je, wyjmujesz blaszke i gotowe - click (otwórz link).

U Ciebie wyglada to inaczej, poniewaz masz motocykl ktory byl blokowany w fabryce. Ta czesc mozesz skrocic albo kupic z jakiegos rozbitka.
Czesci wygladaja tak (otwórz link).

Dlugosc ma znaczenie - odpowiada za maksymalne otwarci przepustnicy. Mozesz probowac ja spilowac tak, zeby przepustnica miala maksymalne otwarcie - 90°.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Odblokowanie XJ6 12r.

Postprzez Noarifumirimota » 5/5/2020, 16:46

Odnośnie tego odkrecania o którym wspomniałeś. Widziałem właśnie dzisiaj gdzieś na Internecie że normalnie jest taka blaszka którą się odkęca.

Znalazłem również filmik z Anglii gdzie facet pokazywał taki długi ogranicznik jaki mam Ja. Podejrzewam wiec że jakiś procent szans właśnie pada na ten kraj pochodzenia.

I teraz niestety nie wiem co mam zrobić z tym fantem. Spędziłem dzisiaj dobrą godzinę na szukaniu tego w Internecie. Czy to na polskich stronach czy to na jakiś zagranicznych angielskojezycznych i niestety nie mogę nic znaleźć. Zostaje mi serwis ale boję się o cenę. Bo gdzieś jedynie przewinęła mi się rozmowa na zagranicznym forum i padło 40 ojro.... za taki kawałek metalu....

Masz może jeszcze jakiś pomysł ?
Noarifumirimota
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/5/2020, 13:44

Re: Odblokowanie XJ6 12r.

Postprzez Fugu » 6/5/2020, 07:54

Noarifumirimota napisał(a):Podejrzewam wiec że jakiś procent szans właśnie pada na ten kraj pochodzenia.

Nie do końca - sposób blokowania zależny od tego, kto blokował:
- twoja blaszka - blokowała Yamaha na lini
- blaszka przykręcona - blokowane przez dealera lub użytkownika

Noarifumirimota napisał(a): I teraz niestety nie wiem co mam zrobić z tym fantem.

Możliwości:
- przyciąć blaszkę (dla mnie najmniej korzystne rozwiązanie)
- zrobić nowa, krótszą blaszkę, na wzór starej
- włożyć nowa blaszkę kupiona u Yamahy
- włożyć blaszkę z jakiegoś rozbitka

Noarifumirimota napisał(a):Zostaje mi serwis ale boję się o cenę. Bo gdzieś jedynie przewinęła mi się rozmowa na zagranicznym forum i padło 40 ojro.... za taki kawałek metalu....

Płacisz za kawałek który decyduje o tym, jak zachowuje się motocykl - 40 € to nie jest tak dużo. Ta blaszka przykręcana kosztuje 100...120€.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê