Zobacz wÄ…tek - Odpowietrzenie baku Kawasaki ZX9R
Advertisement
NAS Analytics TAG

Odpowietrzenie baku Kawasaki ZX9R

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Odpowietrzenie baku Kawasaki ZX9R

Postprzez avation » 2/5/2020, 15:30

Witam

Pacjent: Kawasaki Zx9r z 2001r

Mam następujący problem. Gdy wracam po przejażdżce i odstawiam motocykl leje mi się paliwo z korka od wlewu paliwa. Nie ma znaczenia ile jest paliwa dużo czy mało. Zawsze po przejażdżce jak silnik się nagrzeje ja odstawie moto następuje wciek z pod korka. Raz jak go otworzyłem to nawet mnie ochlapało benzyną.

Obecnie radzę sobie tak że jak odstawie motocykl to otwieram lekko korek uchylony. Jak ostygnie to zamykam.

Sprawdzałem przewód odpowietrzajacy który idzie przez środek baku i wychodzi dołem koło koła. Poprzedni właściciel go zaczopował bo cieknie z niego benzyna. Wniosek-przewód przerwany gdzieś w środku w baku.

I teraz mój pomysł. Żeby zrobić prowizoryczne odpowietrzenie baku może by nawiercic mała dziurkę w korku od wlewu aby bak mógł oddychać. Co o tym sądzicie??
avation
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/5/2020, 14:03


Re: Odpowietrzenie baku Kawasaki ZX9R

Postprzez Fugu » 4/5/2020, 08:32

avation napisał(a):....Poprzedni właściciel go zaczopował bo cieknie z niego benzyna. Wniosek-przewód przerwany gdzieś w środku w baku.

I teraz mój pomysł. Żeby zrobić prowizoryczne odpowietrzenie baku może by nawiercic mała dziurkę w korku od wlewu aby bak mógł oddychać. Co o tym sądzicie??


Ja sadze ze ten pomysł jest nie najlepszy. Nie lepiej rozebrać motocykl i naprawić to co jest uszkodzone?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Odpowietrzenie baku Kawasaki ZX9R

Postprzez avation » 4/5/2020, 14:28

No ale uszkodzony jest przewód odpowietrzajacy który jest wewnątrz baku więc to skończyło by się na krojeniu baku, a potem spawaniu go..
avation
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/5/2020, 14:03

Re: Odpowietrzenie baku Kawasaki ZX9R

Postprzez Fugu » 4/5/2020, 15:25

...albo na wymianie baku - uzywke mozna kupic za nieduze pieniadze....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê