Zobacz wątek - Chiński Cross 250
Advertisement
NAS Analytics TAG

Chiński Cross 250

Enduro, Cross
_________

Chiński Cross 250

Postprzez Garytv2 » 20/4/2020, 18:32

Witam, ruszam tutaj z zapytaniem o chińskie crossy 250ccm
Nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji o tych crossach, które mnie interesują

A brzmiÄ… one tak:
-Czy są wytrzymałe,
-Czy wytrzymają jazde po lasach polach i podjazdach pod góry w kopalni
-jak drogie sÄ… w naprawie
- czy opłaca się w ogóle to kupywać
- i ogólnie wszystkie informacje dotyczące eksploatacji
Nie chce raczej kupywać markowego, ponieważ no cóż.. tutaj kupuje nówke i będę robił wszystko na bierząco co będzie się psuło.. a jak kupie jakąś używke to no od razu pchać kase a w markowcach jak wiemy nie należą one do najtańszych.. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto ma lub miał takiego crossika jak i te osoby które mają pojęcie.
Z góry dziękuję za odpowiedz :D
Chodzi mi o takie crossy:
https://allegro.pl/ogloszenie/cross-alf ... 9159755801

https://allegro.pl/ogloszenie/cross-250 ... 8228450798

Jesli chodzi o podobne tematy to są ale z 2007-2013 gdzie tych crossów nie było :p
Garytv2
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/4/2020, 18:22


Re: Chiński Cross 250

Postprzez henio12323 » 20/4/2020, 19:50

- nie są wytrzymałe
- wytrzyamja ale nie długo
- nie opłaca sie
- kupujac uzywke, robisz raz remont i jedziesz bezproblemowo, kupujac chinczyka jest np szansa że uderzysz w cos kołem ( jak zaczniesz latac np po kamieniach jak sie gdzies trafia ) i uszkodzisz kolo - nie ma częsci zamiennych, musisz kupic całe koło - które wytrzyma do kolejnego pierwszego wiekszego uderzenia, markowy pojazd tego nawet nie poczuje
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Chiński Cross 250

Postprzez Garytv2 » 20/4/2020, 20:23

Posiadałeś takiego crossa ?
Jeśli uszkodze koło to wymiana koła tak samo jak w markowym uszkodze koło i koło też do wymiany na nowe bo nie da sie raczej skrzywionego koła naprawić :D a cześci jest multum do tych co wstawilem linki z allegro



henio12323 napisał(a):- nie są wytrzymałe
- wytrzyamja ale nie długo
- nie opłaca sie
- kupujac uzywke, robisz raz remont i jedziesz bezproblemowo, kupujac chinczyka jest np szansa że uderzysz w cos kołem ( jak zaczniesz latac np po kamieniach jak sie gdzies trafia ) i uszkodzisz kolo - nie ma częsci zamiennych, musisz kupic całe koło - które wytrzyma do kolejnego pierwszego wiekszego uderzenia, markowy pojazd tego nawet nie poczuje
Garytv2
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/4/2020, 18:22

Re: Chiński Cross 250

Postprzez henio12323 » 21/4/2020, 07:24

markowego nie skrzywisz tak Å‚atwo, i spokojnie markowe naprostujesz, rant mozna na prasie poprawic, a jak sie urwie szprycha kupic na sztuki
ale tu chyba nie ma o czym dyskutowac - chcesz kupic taki nowy kup, i tyle, sam sie przekonasz i ocenisz czy to sprzet dla ciebie - w razie co kiedys sprzedasz
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Chiński Cross 250

Postprzez Sep » 30/4/2020, 17:31

Miałem 250 w małej ramię i była to porażka, non stop rozwalająca się piasta koła, spadający łańcuch mimo nowego napędu, tragiczne zawieszenie. Z plusów to tanie części, naprawdę wytrzymały silnik... I szedł na koło z czwartego biegu :evil:
Później zrobiłem swap w markową ramę od Cagivy w8 i jeździło się świetnie. Przejeździłem nim tak sezon bez żadnych usterek, a nie miał że mną lekko :twisted:
Silnik mogę jak najbardziej polecić, wystarczy mieć świeży olej, robić przerwy żeby nie przegrzać (jeśli mowa o AC) i wtedy nie powinno być z nim problemu. Duże ramy od chińczyków są całkiem niezłe, ale zawieszenie mimo wszystko jest dużo gorsze i mniej wytrzymałe. Moim zdaniem lepiej kupić po swapie na markową ramę, lub po prostu używane markowe enduro.
Sep
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5/7/2016, 15:14



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê