Zobacz wątek - Wada ukryta a ciągłość właścicieli
NAS Analytics TAG

Wada ukryta a ciągłość właścicieli

Przepisy, prawo
_________

Wada ukryta a ciągłość właścicieli

Postprzez quado500 » 3/4/2020, 21:50

Witam temat już nudny ale niestety popularny jest tego dużo jednak muszę opisać swój konkretny przypadek ponieważ jest dość nietypowy. Rok i 6 miesięcy temu kupiłem quada z uszkodzonym sprzęgłem na umowie była adnotacja "Uwagi: Uszkodzony" jednak bez wzmianki o sprzęgle, cena dość mocno zaniżona względem rynku, sprzęgło wymienione, maszyna sprzedana zwyczajnie jako sprawna 9 miesięcy temu, parę dni temu dostałem tel od Pana który odemnie kupił pojazd z informacją, że pojazd został sprzedany dalej także jako sprawny, a następny - 2 już właściciel po mnie - odkrył wadę ukrytą w silniku. Tak już go kupiłem poza sprzęgłem nic nie grzebałem, czy mam coś z tym wspólnego w świetle prawa?? Szukać poprzednego właściciela który go miał przede mną aby wyjaśnić tą sprawę? Czy jeśli na umowie ja-właściciel przede mną jest adnotacja uszkodzony ale nawet nie chodzi o tą wadę to i tak jestem w d****? Dodam że quad nie był przerejestrowany wszystko na umowach było widoczne przy sprzedaży.
Avatar użytkownika
quado500
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20/12/2015, 11:03


Re: Wada ukryta a ciągłość właścicieli

Postprzez Fugu » 17/4/2020, 09:37

quado500 napisał(a):....maszyna sprzedana zwyczajnie jako sprawna 9 miesięcy temu, parę dni temu dostałem tel od Pana który odemnie kupił pojazd z informacją, że pojazd został sprzedany dalej także jako sprawny, a następny - 2 już właściciel po mnie - odkrył wadę ukrytą w silniku.


Pojazd byl sprzedany jako sprawny, nastepny wlasciciel nie reklamowal. Nie wiesz w jaki sposob pojazd byl traktowany poprzez nastepnego wlasciciela, wiec udowodnienie, ze ty sprzedales uszkodzony pojazd jest praktycznie niemozliwe.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê