Zobacz wÄ…tek - Problem z elektrykÄ…
Advertisement
NAS Analytics TAG

Problem z elektrykÄ…

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Problem z elektrykÄ…

Postprzez dejv13 » 10/4/2019, 21:42

Witam
Mam problem z elektryką w motorze, światła przednie święcą tylko w momencie przekręcenia manetki gazu,
Posiadam nowy silnik, wymieniłem akumulator i dalej to samo nie wiem w czym tkwi problem?
dejv13
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/3/2019, 12:34


Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez ChaoticBiker » 11/4/2019, 15:39

Padlo ladowanie? Regulator? Instalacja 6v czy 12v? Niektore moto, zwlaszcza z instalacja 6v maja swiatla zasilane osobno od reszty motocykla. Swiatla sie rozswietlaja mocniej przy odkreceniu, czy po prostu sa zgaszone i nagle sie zapalaja?
Zlaczki elektryczne przejrzec wszystkie po kolei wraz ze stacyjka polecam - rozlaczyc, wyczyscisc, podlaczyc.
Troszku mi tu wionie chinszczyzna.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez dejv13 » 12/4/2019, 00:06

ChaoticBiker napisał(a):Padlo ladowanie? Regulator? Instalacja 6v czy 12v? Niektore moto, zwlaszcza z instalacja 6v maja swiatla zasilane osobno od reszty motocykla. Swiatla sie rozswietlaja mocniej przy odkreceniu, czy po prostu sa zgaszone i nagle sie zapalaja?
Zlaczki elektryczne przejrzec wszystkie po kolei wraz ze stacyjka polecam - rozlaczyc, wyczyscisc, podlaczyc.
Troszku mi tu wionie chinszczyzna.



Zastanawiam się czy regulator nie padł bo mam go od nowości z 5 lat więc mógł paść. INSTALACJA 12v, jeśli chodzi o światła to roswietlają się dopiero po przekreceniu manetki ( co bardzo denerwuje) dodam jeszcze że po przekreceniu manetki światła kierunkowskazów mocniej świeca. Stacyjka w sumie szwankuje to znaczy (kręci się klucz do okola). Przejrzę i wyczysze złączki. Masz rację jest to chińszczyzna kiedyś 50 teraz mu mocniejszy silnik włożyłem 125 i chciałbym ta elektryk ogarnąć wtedy będzie już wszystko okey.
dejv13
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/3/2019, 12:34

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez rafon » 18/12/2019, 11:09

Problemem zapewne jest akumulator. Ile czasu masz już stary? Ja też wymieniałem jakiś czas temu swój po 4 latach i miałem bardzo podobne objawy. Jeśli chcesz kupić nowy akumulator to sprawdź sklep Akumeo. Mają ogromny wybór akumulatorów samochodowych i motocyklowych. Kupiłem tam w zeszłym tygodniu Varta F21 (otwórz link) i doszedł do mnie po 2 dniach, a ceny mają najniższe. Daj znać czy pomogło.
rafon
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/4/2019, 09:10

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez PrzemekAS » 13/1/2020, 15:01

Sprawdź również dobrze w katalogu jaki akumulator (otwórz link) powinieneś kupić, prawidłowy dobór to bardzo ważna sprawa. Jak kupiłem swój na https://sklep.uruchom.com/ :lol:
PrzemekAS
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/1/2020, 14:42
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez igafion » 28/1/2020, 19:52

:twisted: :evil:
igafion
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/1/2020, 19:51

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez domikot » 13/2/2020, 21:46

:mrgreen:
domikot
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/2/2020, 21:46

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez pkoelpin » 15/3/2020, 20:40

Dziwna sprawa skoro wymieniłeś akumulator i nic to nie dało. Ja miałem podobnie, ale na szczęście sama wymiana pomogła. Jakie było rozwiązanie problemu? Może nowy akumulator był zasiarczony? Czasem tak jest jak za długo stoją.
sklep z akumulatorami (otwórz link)
Avatar użytkownika
pkoelpin
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/3/2020, 18:36
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê