Zobacz wÄ…tek - YZF R125 nie wskakujÄ…ce biegi na postoju
Advertisement
NAS Analytics TAG

YZF R125 nie wskakujÄ…ce biegi na postoju

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

YZF R125 nie wskakujÄ…ce biegi na postoju

Postprzez shakal84 » 12/3/2020, 17:00

Cześć
Jako że to moje pierwsze moto pytam bo się nie znam hehe ;)
Czy jeżeli motocykl jest na postoju (nie jedziemy) ale silnik jest odpalony to czy można wbijać poszczególne biegi ? wiadomo jedynka zawsze mi wchodzi na postoju bez problemu, a jak jest z 2, 3, 4, 5, 6, czy te biegi da się wbić na postoju ? u mnie próbowałem i nie wchodzą majtam nogą góra dół i nie słychać aby wyższe biegi wchodziły, pózniej już nawet luzu nie można wbić. Tak ma być czy coś jest ze skrzynia ?

Zaznaczę że podczas jazdy biegi wchodzą bez problemowo zarówno w dół jak i w górę. Tylko ciekawi mnie ten efekt na postoju.

Pytanie drugie czy biegi można zbijać w dół podczas jazdy nie puszczając sprzęgła (czy jest to możliwe?) tzn cały czas je trzymając wcisnięte ? Przykładowo jadę 80 km/h wciskam sprzęgło i cały czas trzymam miedzy czasie hamuje hamulcami i kopie biegi w dół. Czy co zamianę biegu muszę odpuścić sprzęgło ? i na nowo je wcisnąc i dopiero bieg w dół ?
shakal84
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:12
Lokalizacja: Hogwart ;)


Re: YZF R125 nie wskakujÄ…ce biegi na postoju

Postprzez Fugu » 12/3/2020, 17:21

shakal84 napisał(a):Czy jeżeli motocykl jest na postoju (nie jedziemy) ale silnik jest odpalony to czy można wbijać poszczególne biegi ?

Zależy to od konstrukcji skrzyni biegów, ale zazwyczaj nie da się zmieniać biegów przy stojącym motocyklu - jest to tez opisane w instrukcji obsługi Twojego motocykla.

shakal84 napisał(a):Pytanie drugie czy biegi można zbijać w dół podczas jazdy nie puszczając sprzęgła

Można. Sposób działania i używania sprzęgła powinien Ci wytłumaczyć instruktor w trakcie robienia prawa jazdy.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: YZF R125 nie wskakujÄ…ce biegi na postoju

Postprzez shakal84 » 8/7/2020, 19:03

OK dzieki za info ;)
shakal84
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:12
Lokalizacja: Hogwart ;)



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości




na górê