Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Postprzez tomaszek144 » 10/1/2020, 13:34

Witam mam pewien problem, pod koniec ostatniego sezonu zaczęło slizgac mi sprzęgło, więc od razu się za to wziąłem, rozkercilem no i tak, przekładki miały już oznaki przypalenia a tarcze miały od 2,9 do 2,7 mm a patrzyłem w manualu że minimum to 2,8 mm no więc kupiłem cały zestaw łącznie ze sprężynami no i te nowe tarcze mają dokładnie tyle samo grubości no to teraz nie wiem czy wystarczy naciągnąć na full linkę, czy już założyć cały nowy komplet
tomaszek144
Świeżak

Re: Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Postprzez henio12323 » 10/1/2020, 21:19

tarcze oprócz wymiaru maja ważną powierzchnie, czasem przypalone sprzęgło sie "szkli" i taka zeszklona powierzchnia kiepsko trzyma, opcja druga - miałes wyregulowaną dzwignie a nie linke sprzęgła i moze miałes cały czas podparte to sprzęgło. jak juz masz nowy zestaw to pewnie bym go zamontował - chyba ze jakis tani chinczyk, a stare tarcze miałbys rzeczywiscie w dorbym stanie ( tu dodam że jak trzyma wymiar a jest zeszklone to spokojnie mozna delikatnie na płycie traserskiej takie tarcze potraktować papierem sciernym ) jak sie slizgało przekładki pewnie przypalone i pokrzywione, spręzynki zamiennikowe często są twardsze - moze to pomóc na slizganie sie sprzęgła ale też pewnie bedzie ciezej chodziła klamka
GasGas TXT 250...

Częsci do motocykli, oleje, smary ....... info PW
henio12323
Moderator

Re: Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Postprzez tomaszek144 » 10/1/2020, 23:19

Wymienię całość, jak już mam to wszystko to założę i będę miał spokój, dzięki za radę
tomaszek144
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa