Zobacz wątek - Klik na sprzęgle i głośno wchodzące biegi Duke 390
NAS Analytics TAG

Klik na sprzęgle i głośno wchodzące biegi Duke 390

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Klik na sprzęgle i głośno wchodzące biegi Duke 390

Postprzez slodown » 16/12/2019, 12:23

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, w moim Duke 390 ’17 z nawiniętymi 12K km, że podczas jazdy na wyższych biegach od 3 i przy wyższych obrotach wciskając klamkę sprzęgła czuje na niej taki „klik”’ coś jakby przywiązana do niej była cienka nitka która przy ściskaniu pękała albo coś o coś minimalnie haczyło nie dzieje się tak zawsze nie słychać dźwięku czuć to tylko na klamce pod palcami. Kolejna dziwna sprawa to fakt że gdy na klamce poczuje klik to biegi wchodzą głośniej stuk jest taki jak przy wbijaniu jedynki. Gdy klika nie ma biegi wchodzą zdecydowanie ciszej. Nie ma znaczenia dynamika jazdy czy jadę delikatnie czy go wkręcam klik i stuk jest zdecydowanie częściej niż gdy go nie ma. Przy wkręcaniu i zmianie bez sprzęgła jest, wydaje mi się mniejszy stuk. Jakieś pomysły co mi w skrzyni siedzi?
slodown
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/12/2019, 11:24


Re: Klik na sprzęgle i głośno wchodzące biegi Duke 390

Postprzez snakee15 » 16/12/2019, 13:17

Może linka sprzęgła się gdzie blokuję albo już rozwarstwia i te kliki to pojedyncze urywanie ścięgien, sprawdź przesmaruj.
snakee15
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3/7/2013, 00:20
Lokalizacja: Ka


Re: Klik na sprzęgle i głośno wchodzące biegi Duke 390

Postprzez slodown » 16/12/2019, 13:23

linka jest ok, na wyłączonym silniku nie ma tego "efektu" tak samo przy zapinaniu jedynki, nie zaobserwowałem tego też na dwójeczce zaczyna się od 3 i też nie zawsze.
slodown
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/12/2019, 11:24



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr