Zobacz wątek - Harley Davidson Road King 2002 - serwis
NAS Analytics TAG

Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez orzel_man » 13/11/2019, 15:39

Witam Serdecznie,
Jestem bardzo świeży w temacie.
Życie sprawiło że wszedłem w posiadanie motocykla, którym jeździł (niestety w czasie przeszłym) mój Tata.
Mam zamiar zatrzymać motocykl jako pamiątkę rodzinną.
osobiście interesuję się motoryzacją, o auta dbam można powiedzieć ponadprzeciętnie, ale z motocyklami nie miałem za wiele do czynienia w swoim życiu.
Wiem że tata olej z filtrem wymieniał co roku na jesień po zakończonym sezonie - tutaj pytanie nr 1 czy robić to teraz czy wiosną?

Chciałbym motocykl utrzymać w jak najlepszej kondycji. nie wiem kiedy wymieniany był płyn hamulcowy, w jakim stanie jest pas napędowy itd.

Zadzwoniłem do serwisu w trójmieście, znali Tatę bardzo dobrze i zastanawiam sie czy nie oddać tam motocykla na pełny przegląd.
nie wiem jakiego poziomu są to koszty.
Tata olej zawszy brał ori HD - nie jest mega drogi więc pewnie utrzymam ten poziom, ale czy warto płacić w serwisie... nawet nie wiem jakie ceny.

co powinienem przejrzeć.
Od przyjaciół Taty dowiedziałem się że coś o "mydełku" mówił, miał w planach wymianę tego komponentu, domyślam się że chodzi o napinacz pasa napędowego.

prośba o radę, jak zrobić serwis żeby był motocykl gotowy na przyszły sezon.
na co można zwrócić uwagę samoemu a co raczej robić w serwisie.
z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysiek
orzel_man
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/11/2019, 15:31
Lokalizacja: Północna polska


Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez henio12323 » 13/11/2019, 21:15

ceny zalezą od serwisu - skoro nie wiesz jakie ceny, masz numer, to zadzwon i zapytaj jeszcze raz tym razem z wyceną.
pracuje w ASO pewnej marki, uznaje mój serwis jako lepszy w regionie, cen nie mamy najnizszych - za to staramy sie dawać wiecej niz konkurencja, stąd mamy duze zainteresowanie serwisem, głowne zadanie w ciągu sezonu to własnie przeglądy motocykli, cena przegladu waha sie w granicac 300-350 zł. jest w tym wymiana oleju silnikowego ( cena usługi ) i przeglad motocykla wraz z jazdą testową, w skład przeglądu wchodzi to co zalece producent przy danym przebiegu + nasz "rygorystyczny" rozpisany plan przeglądu, oczywiscie jest to tylko "zewnetrzna" usługa, zaglądanie do silnika czy innych elementów które wiaze sie z demontazem podzespołów to juz osobna usługa - rozpisuje tak żebys wiedział mniej wiecej jak sie do tego tematu podchodzi w dobrym serwisie.
o oleju jest zawsze " gorąca" dyskusja - zmienaic jesienią czy wiosną, warto jesienią bo po całym sezonie produkty spalania zostają w oleju - a te produkty nie są niczym dobrym, z kolei zimą motocykl jak stoi to kondensuje sie para wodna w silniku, i olej "nabiera" wody, wiec najlepiej zmienic jesienią i wiosną :) to tak chcąc zadbać na 110%, osobiscie polecam wymienic teraz. teraz tez sie robią mniejsze kolejki niz wiosną, ceny usług mogą byc nizsze.
co do wymiany np płynu hamulcowego - tu nie ma co zgadywać, są urządzenia do pomiaru zawartosci wody w płynie - akurat harlej ma dosc nietypowy płyn i do konca nie wiem czy te urządzenia wszystkie są miarodajde - ale jak nie wiadomo jaka ma zawartosc wody, to albo go trzeba zmienci w ciemno, albo sprawdzic co zaleca ksiązka serwisowa i jej interwału sie trzymać.
skoro nie masz pojecia o mechanice motocyklowej to sam mozesz napompować opony i umyc motocykl przygotowujac do zimy ( chociaz i z myciem motocykla mozna popełnic maase błędów ) zleć to fachowcom oni juz bedą wiedzieli gdzie zajrzeć, i bedą potrafili ocenic zuzycie - w przeciwienstwie do Ciebie osoby niedoswiadczonej.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez orzel_man » 15/11/2019, 08:32

Miałem problem z dodaniem postu ale chyba już działa,
Dzięki za obszerną odpowiedź.
Faktycznie chyba trzeba będzie zabrać do serwisu motocykl. zadzwonimy zobaczymy co jak.
Płyn hamulcowy, w sprzęgle i skrzyni wymienią też wymienię, będę wiedział na czym stoję.
No i olej z filtrem w silniku oczywiście.

Powinno nie wyjść jakoś mega drogo. Myślę ze w 1000 sie zmieści. Ale zobaczymy.
Jakimś mega nieogarniętym laikiem w mechanice nie jestem więc na przyszłość z wymianami oleju czy innymi podobnymi tematami nie powinno być problemu, na Internecie masa filmików.
wiem że klucze calowe itd... ale to akurat żaden problem
Co do mycia „bawię sie” detailingiem wiec powinienem również dać radę również z myciem.
Dyskusja na temat oleju i jego wymiany... to chyba na wszystkich forach motoryzacyjnych się toczy...
ale może faktycznie, zostawię interwał taki jak Tata stosował, na jesień zawsze wymieniał i na sezon motocykl był do jazdy.
również myślałem o wilgoci która poza sezonem nie będzie miała kiedy odparować, ale chyba tragedii wielkiej nie będzie od listopada do kwietnia... a może marca kto wie ;)
orzel_man
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/11/2019, 15:31
Lokalizacja: Północna polska

Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez orzel_man » 18/11/2019, 11:55

Cena za full przegląd razem z olejem i wymianą zapewne ok 1100 PLN
czy to dużo ?
orzel_man
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/11/2019, 15:31
Lokalizacja: Północna polska

Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez henio12323 » 18/11/2019, 18:44

to zalezy co wchodzi w skład przeglądu, jeżeli w cenie sa np kontrola luzów zaworowych czy jakies sciaganie pokryw - a nie tylko zewnętrzne oględziny to cena moze byc rozsądna, jak tylko oglądanie z zewnatrz bez rozbierania grubszego to cena wysoka
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez orzel_man » 19/11/2019, 08:19

z tego co się orientuje to lista jest dość pokaźna,
ale detali nie mam na tym etapie.
wiem że na 100% w skład wchodzi również wymiana oleju w skrzyni i sprzęgle.
orzel_man
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/11/2019, 15:31
Lokalizacja: Północna polska

Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez henio12323 » 19/11/2019, 08:32

to zakres listy ma duze znaczenie na cene, wymiana oleju jako samej usługi w takim motocyklu to w dobrym serwisie kilkadziesiat złotych 40-100 jak są dwa układy,
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Re: Harley Davidson Road King 2002 - serwis

Postprzez orzel_man » 21/11/2019, 13:37

dzięki za info.
będę działał.
pozdrawiam motomaniaków
orzel_man
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/11/2019, 15:31
Lokalizacja: Północna polska



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr