Zobacz wÄ…tek - Wydech
NAS Analytics TAG

Wydech

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Wydech

Postprzez Gryzu55 » 1/6/2009, 22:08

Witam...
Koledzy w związku iż nie mogłem nigdzie znaleźć na forum odpowiedzi na moje może skromne pytanie zadam je teraz i prosiłbym o jakąś odpowiedź ( najlepiej tych którzy orientują się w temacie.
Od niedawna zostałem szczęśliwym posiadaczem GSX-Ra 1000 k6 który jest super sprzętem lecz orginalny wydech mi jakoś nie podchodzi.
W zwiÄ…zku z tym moje pytanie...
Czy ktoś wie jaki jest dedykowany do tego modelu sportowy tłumnik.
Yochimura czy może akrapovic. Jeżeli ktoś ma na to jakąś teorię to prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam....
Gryzu55
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/6/2009, 22:00
Lokalizacja: Wołomin


Postprzez MaRRiusz » 1/6/2009, 22:22

Yoshimura, acrapovic, devil, leo vince, M4, hot bodies, two brothers, lazer, jardine, scorpion, HR1, MIVV, MotoGP itd. te i jeszcze inne których nie wymieniłem mają dedykowane pod modele motocykli wydechy.
Trochę dziwne pytanie masz litra, więc chyba z motocyklami nie od dzisiaj masz do czynienia, przez co powinieneś wiedzieć o takich dość prostych sprawach :). Polecam youtube, jakość dźwięku nie odwzoruje ale da jakieś początkowe zdanie który wybrać.
Avatar użytkownika
MaRRiusz
Świeżak
 
Posty: 369
Dołączył(a): 14/12/2008, 08:49
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Gryzu55 » 2/6/2009, 08:12

Zgadza się kolego to mój piąty motocykl ale chciałem znać opinnie innych użytkowników którzy też śmigają takim motocyklem. Poza tym wszystkie motocykle miałem na orginalnych wydechach a ten w K6 mi się poprostu nie podoba więc moje rozeznanie co do tego jest troszkę mizerne .
W każdym razie dzięki za pomoc
Pozdrawiam..
Gryzu55
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/6/2009, 22:00
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez sznajdi » 2/6/2009, 08:36

Tak jak MaRiusza, tak mnie dziwi, że masz już 5 motocykl, a zadajesz takie pytanie.

Ogólnie rzecz ujmując każdy producent tłumików, a jest ich multum (Mariusz wymienił) ma tłumiki dedykowane do konkretnego motocykla, tak więc wejdź na stronę danego producenta i zobacz czy oferują tłumik do Twojego, a raczej tak będzie. :D
MZ ETZ 251 -> Honda CBF 600 S -> YAMAHA FZS 1000 FAZER
Avatar użytkownika
sznajdi
Bywalec
 
Posty: 566
Dołączył(a): 4/3/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dambandit » 2/6/2009, 09:11

Gsx-r pięknie brzmią na akrapoviku , więc polecam cena spora ale warto .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez kosta » 2/6/2009, 09:58

kolejny motor i takie pytanie :? no coments
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Gryzu55 » 2/6/2009, 11:39

SÅ‚uchaj Kosta ...
Może ja nie mam tyle kasy co ty i nigdy nie mogłem sobie pozwolić na taki dodatek do motocykla , więc nigdy się tym nie interesowałem a jak ty jesteś takim Kozakiem w tej dziedzinie to zachowaj swoje zgryźliwe docinki dla siebie, bo uważam że jeżeli ktoś miał podobny problem do mojego to mi poprostu odpowiedział i pomógł a nie robił docinek w kiepskim stylu.
Pozdrawiam....
Gryzu55
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/6/2009, 22:00
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez MaRRiusz » 2/6/2009, 15:22

Daleko nie masz :) podjedź obejrzyj wizualnie którego puszka pasuje do gustu: http://moto.allegro.pl/item644997322_yo ... thers.html
lub
http://moto.allegro.pl/item643772880_su ... _w_wa.html
lub
http://moto.allegro.pl/item650828033_me ... lumik.html

Co do barwy dźwięku to acrapovic (ma trochę basu) yoshimura (mniej basu) lub devil (nie jest cichy), ja bym wybierał między tymi trzema firmami bo wiem ze na nich się nie zawiedzie człowiek, ale i inne też są całkiem całkiem, rzecz gustu. wizualnie jak masz ciemnego GSXR'a to ten micron z aukcji :)
Avatar użytkownika
MaRRiusz
Świeżak
 
Posty: 369
Dołączył(a): 14/12/2008, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kosta » 2/6/2009, 17:24

Gryzu55 napisał(a):Słuchaj Kosta ...
Może ja nie mam tyle kasy co ty i nigdy nie mogłem sobie pozwolić na taki dodatek do motocykla , więc nigdy się tym nie interesowałem a jak ty jesteś takim Kozakiem w tej dziedzinie to zachowaj swoje zgryźliwe docinki dla siebie, bo uważam że jeżeli ktoś miał podobny problem do mojego to mi poprostu odpowiedział i pomógł a nie robił docinek w kiepskim stylu.
Pozdrawiam....

tu nie chodzi o jak to nazwałeś kase, tylko o brak zainteresowania materią, może ze mną jest coś nie tak albo ludźmi których znam albo którzy wpadaja do mnie na salon i z całym szacunkiem jeszcze nie trafił sie gość który jeździ na sporcie i nie zna firm robiących tłumiki, to kwestia zainteresowania branżą i chęć poznania tego co do tego sprzęta można dokupić a skoro jestem zrgryźliwy to idąc dalej zastanawiam sie, skoro nie znasz firm i tego co proponują to intryguje mnie kwestia czy znasz takie pojęcia jak wymiana oleju z filtrem czy o to też założysz temat z zapytaniem kiedy wymienić olej i przy jakim przebiegu, wiem nie odpowiedziłem wprost, licze na twój intelekt że sam sie domyślisz, mam nadzieje że sie nie zawiode
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Gryzu55 » 2/6/2009, 19:12

Nie chodziło o znajomość firm bo tu jakieś rozeznanie mam chodziło mi o konkretny model wydechu który będzie fajnie wyglądał i brzmiał a że zrozumiałeś to inaczej to już nie mój problem być może nie wyraziłem się jasno.
A jeśli chodzi o wymianę oleju to nie musisz się tym martwić wiem dobrze kiedy trzeba to zrobić i takie i inne naprawy robię sobie sam i nie potrzebuje pomocy innych.
A że spytałem o markę wydechu to nie znaczy że nic o tym nie wiem .
Ja jestem np. kierowcą ciężarówek i wiem wiele na ich temat wiele więcej jak na temat wydechów do motocykli. Motocykl mi służy do sprawnego przemieszczania się z miejsca na miejsce i nie muszę zagłębiać się w tajniki firm produkujących wydechy. Więc jeżeli moje pytanie było dla ciebie banalne mogłeś powstrzymać się od zgryźliwości co do mojej wiedzy tylko starać się mi pomóc.
Wyszło jak wyszło więc myślę ,że kontynuowanie tej rozmowy nie ma żadnego sensu gdyż ty będziesz bronił swojej racji a ja swojej .

Bez obrazy
I Pozdrawiam....
Gryzu55
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/6/2009, 22:00
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez s_extrem* » 3/6/2009, 19:19

MaRRiusz napisał(a):Co do barwy dźwięku to acrapovic (ma trochę basu) yoshimura (mniej basu) lub devil (nie jest cichy), ja bym wybierał między tymi trzema firmami bo wiem ze na nich się nie zawiedzie człowiek, ale i inne też są całkiem całkiem, rzecz gustu. wizualnie jak masz ciemnego GSXR'a to ten micron z aukcji :)


Dodalbym do tej trojki LeoVince ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Crixu » 3/6/2009, 20:33

mam suzi k6 600, zastanawialem sie nad 2 wydechami Yoshimura oraz Arkapovic-em
Ktoregos pieknego dnia wybralem sie na zjazd w Uk gdzie podjechal koles identyczna 600 i mial juz zamontowana Yoshimure - brzmiala ladnie jednak mi osobisnie nie przypadla do gustu wiec zdecydowalem sie na zakup Arkapovic-a

tak sie zlozylo ze drugi raz sie z nim spotkalem i mialem okazje porownac oba te wydechy.
Jednoglosnie bylem w stanie stwierdzic ze Arkapovic jest glosniejszy i ma bardziej basowy dzwiek :) duzo bardziej mi sie podoba, choc to kwestia gustu bo oba pieknie brzmia :D heh

Pozdro
(...)Być nikim dla kogoś, kto dla Ciebie jest wszystkim jest zbyt trudnym do zniesienia.

Żyj życiem jakbyś nazajutrz ze śmiercią miał twarzą w twarz stanąć.....
Crixu
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16/1/2009, 21:03
Lokalizacja: Chester / UK

Postprzez jordan23 » 3/6/2009, 20:51

Tak to prawda . Akrapovic ma basowy bardziej dźwięk. Yoshi za bardzo wyje na obrotach jak dla mnie
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez Gryzu55 » 4/6/2009, 07:17

OK Dzięki serdecznie Panowie za pomoc myślę że coś się wymyśli.
Dam znać na co się zdecydowałem
Pozdrawiam....
Gryzu55
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/6/2009, 22:00
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Konio » 4/6/2009, 09:05

Jak dla mnie calkiem fajnie brzmi Devil :twisted:
Ja w swoim moto mam jakis niemiecki wydech quill evo 2 i tez calkiem niezle go slychac
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Re: Wydech

Postprzez dawfil » 18/6/2019, 20:04

Ja mam Scorpiona Stainless Steel kosztował 1100 zl( 620 funtów) podstawowa wersja, mam w mojej XJR 1300 piękny basowy dźwięk. Na postoju jest cicha, nie wrzeszczy. Jak przygazujesz to i pazur pokaże tak że ludzie gapią się na ulicy. Jeżdżę bez db Killera, z nim to tak jak na oryginalnym. Wygląd też ciekawy. Zależy jaką jazdę preferujesz. Ja wole większe wypady. Jechałem z kumplem co ma suzuki GSR 600 i nie dało się wytrzymać momentami- ryk huk itp. On sam mówił, że na większy wyjazd ciężko , trzeba się przyzwyczaić. Scorpion jest kulturalny ale jak chcesz zrobić czad to go zrobisz :)
dawfil
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/6/2008, 23:47

Re: Wydech

Postprzez Seba_ER5 » 28/8/2019, 09:50

Edit: Własnie sie zorientowałem jak mocno został odgrzany temat xD.

a mam Scorpiona Stainless Steel kosztował 1100 zl( 620 funtów)


Z ktorego roku ten kurs funta xD


Ja bym kupował nowy wydech. Obczaj ebay.co.uk bo sa dobre promocje na wydechy w Polszuma trzeba nawet 2x tyle wydać.
Uwazaj na podruby Yoshiego Acrapa i SC project. Na moje oko wszystkie na allegro co sa teraz nowe do 1500 to chinszczyzna z ta samÄ… rurÄ… Å‚Ä…czÄ…cÄ….

Nowy wydech bedzie z czasem sie wypalać i zmieni barwe.






EBay:
GPR:
https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-GSX-R ... Sw0O5aJ3lY

Giannelli:
https://www.ebay.co.uk/itm/Exhaust-Muff ... SwZMFc5XR7

Harris:
https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-GSX-R ... Sw3HFdW8fs

Blue Flame:
https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-GSXR1 ... SwFShau7p3

https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-GSXR1 ... Sw2gpco3lx

https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-GSXR1 ... Sw7rdajaDH
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê