Zobacz wÄ…tek - Rejestracja Anglika
NAS Analytics TAG

Rejestracja Anglika

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja Anglika

Postprzez szaman0 » 13/6/2019, 06:07

Witam. Czy mógłby mi ktoś naświetlić temat. Mieszkam w UK, kupiłem tu motor, Mam v5 na swój brytyjski adres i teraz chciałbym go przewieźć do polski i zarejestrować na mój adres zameldowania w pl. Czy potrzebuje w takim przypadku umowę k/s?, czy do wydziału komunikacji wystarczy mi tłumaczenie v5. Jeśli potrzebuje jednak umowę k/s to zawartą między kim? Słyszałem że dobrze jeśli na umowie adres kupującego jest polski.Więc mam sporządzić umowę sam ze sobą??? Tego nie czaje. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć. Z góry dziekuje i sorry jak nie doszukałem się podobnego tematu który by mi to wyjaśnił.
szaman0
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/6/2019, 04:07


Re: Rejestracja Anglika

Postprzez ChaoticBiker » 13/6/2019, 09:21

Siemano,
Moj brat przerabial dokladnie ten temat. Zreszta nie tylko on, i sprawa naprawde zalezy od urzedu i najlepiej zadzwon/pojdz sie zapytac bo to serio co urzad to inne wymagania.
W przypadku mojego brata urzad koniecznie chcial umowe k/s z poprzednim wlascicielem. Skonczylo sie pisaniem umowy k/s pomiedzy nim a naszym ojcem, bo urzad mial ciagle z czyms problemy.
Oczywiscie pamietaj, ze musisz zrobic pierwszy przeglad w Polsce (a wiec zmienic przednia lampe, zmienic tarcze licznika albo caly licznik jesli nie pokazuje KM/H, przelozyc kierownice ;), przetlumaczyc wszystkie dokumenty u tlumacza przysieglego, oplacic VAT za zwolnienie z VAT (tak, dobrze czytasz :) ) i moze sie uda.

Zeby bylo zabawniej, moj brat w tylko rok wytrzymal i wyjechal znowu poza granice absurdu i motur spowrotem zabral ze soba - z ponowna rejestracja w UK nie bylo najmniejszego problemu.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Rejestracja Anglika

Postprzez szaman0 » 13/6/2019, 11:22

Dzięki za odpowiedz. To żeś mnie waść nie pocieszył :D
szaman0
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/6/2019, 04:07



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê