Zobacz wÄ…tek - Forum
NAS Analytics TAG

Forum

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Forum

Postprzez Croowab » 28/5/2019, 17:59

Jak widać, kiedyś pręznie prosperujące forum .. teraz już dno.... a tak fajnie tu było ....
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51


Re: Forum

Postprzez ChaoticBiker » 29/5/2019, 08:44

"kiedys" to naprawde bylo bardzo dawno, tak >10 lat temu.
Duza wina w tym portali spolecznosciowych a zwlaszcza Fejsbuka, ktory wykonczyl nie jedno forum.
Ale fejsbuczek tez sie powoli juz przejada, grupy tematyczne sa bezuzyteczne i pelne chlamu oraz idiotow (w sumie tak jak fora kiedys), z ta roznica, ze na forum da sie wszystko posegregowac tematycznie, przenosic, zrobic nawet temat-smietnik... fejsbuk tego nie oferuje.
Forum scigacz.pl nie jest jedyna ofiara, wszystko na tym ucierpialo... moze i dobrze bo sczyscilo tez mase kupy z sieci- szkoda tylko, ze ta kupa przeniosla sie wlasnie na FB.
Zobaczcie jaka roznica jest pomiedzy forum scigacza a fejsbukiem scigacz.pl. Strona FB to clickbaitowe goovno nastawione na uzyskanie klikniec, polubien, udostepnien, artykuly czesto nierzetelne albo wprost mijajace sie z faktami. Osobiscie nie obserwuje juz na FB, bo moim zdaniem przegieli pale. Choc rozumiem, eksploatuje sie uzytkownikow chwytliwymi naglowkami, bo wiadomo ze zdecydowana wiekszosc i tak artykulu nie przeczyta - ale polajkuje i zostawi komentarz.
Forum jako tako ma skromna rzesze zatwardzialych uzytkownikow, ktorzy jednak potrafia odpowiedziec rzeczowo, czasem nawet kulturalnie i na temat. A nie 50 komentarzy z czego jedna odpowiedz reszta smieszki heheszki i sprzedam opla na priv.
Fejsbuk generalnie na chwile obecna juz traci uzytkownikow, powoli przemija - nic nie jest wieczne. Sam zreszta tez od jakiegos poltora roku przestalem juz wstawiac cokolwiek, sczyscilem profil z niepotrzebnych zdjec / informacji, wyrzucilem appke z telefonu, loguje sie raz na tydzien, a czasem i raz na miesiac w zasadzie tylko sprawdzic wydarzenia - choc powoli znajduje inne zrodla informacji. Moj glos nie bedzie jedyny, gdy powiem, ze fora jeszcze powroca w laski uzytkownikow - aczkolwiek to forum tutaj MUSI zostac zaktualizowane.

No. To tyle z biadolenia. Tez mnie denerwuje ze kurna na forum zagladam moze dwa razy w tygodniu (oprocz ostatnio, gdzie w tygodniu w przerwach w pracy przegladam sobie tematy tak z rana przy sniadaniu), czasem i przez tydzien albo dwa nie zagladam wcale, a po wpisach to wyglada jakbym byl stalym bywalcem :lol:
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Forum

Postprzez adam_tomasz » 29/5/2019, 11:32

Freddie napisał(a):moderacji praktycznie brak, co chwile jakis chinski spam


niestety jak już wcześniej było pisane filtry antyspamowe są kiepskie / brak - ale to nie nasza wina

Po krótkiej mojej nieobecności dzisiaj forum wyczyściłem z badziewia.
Jakby ktoś coś znalazł czekam na info / zgłoszenie.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Forum

Postprzez Croowab » 29/5/2019, 18:01

Nie 10.. powiedział bym, że do ostatniej aktualizacji.
Ludzie przerzucili się na inne ogólnopolskie forum które mimo wszytko prosperuje.
Oczywiście to wszytko zalezy od uczestników ale kiedy moderacja ma forum w d..ie i meisiac wiszą chinskie znaki.. odechciewa się zaglądać..
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Re: Forum

Postprzez Glenroy » 3/8/2019, 11:26

Croowab napisał(a):Oczywiście to wszytko zalezy od uczestników ale kiedy moderacja ma forum w d..ie i meisiac wiszą chinskie znaki.. odechciewa się zaglądać..


Jako moderator mogę się w temacie wypowiedzieć. Samemu zaglądam tu już raz na ruski rok, chociaż miałem, jak i reszta obecnej administracji, chęć i zapał, żeby wszystko tutaj uporządkować, przez pół roku, z błogosławieństwem administratora, robiłem porządki i czystki na forum, starając się wszystko doprowadzić do możliwego ładu i składu. Ale obecny interface ma więcej błędów i wad, niż zalet, na nim się nie pracuje, z nim się użera, męczy i odechciewa się pracy. Problemem nie jest moderacja, problemem jest właściciel tego przybytku, który od momentu zmiany layoutu, kompletnie olewa dział forum, pomimo wielokrotnego zgłaszania problemów i błędów nie było kompletnie żadnego odzewu, żadnej współpracy, żadnych aktualizacji...nic, forum zostało pozostawione na pastwę losu i skazane na powolne wymieranie. Z resztą, po samej zmianie layoutu, bardzo szybko forum opuściło większość najaktywniejszych użytkowników...bo forum stało się mało przejrzyste, nieintuicyjne i zwyczajnie męczące w odbiorze, a że nikt nic z tym nie robił, zaczęło powoli wymierać. Stąd z prężnego, pełnego życia forum, mamy teraz zarastające syfem bagienko.

Zrozumcie, chcecie coś zrobić np. w panelu moderatora i za każdym razem musicie np. zmniejszać, bądź zwiększać rozmiar strony do poziomu widoku mobilnego, bo za jakimiś bannerami macie ukryte jakieś menu, bądź przyciski nachodzą na siebie uniemożliwiając użycie któregokolwiek ;).

Nie chcę nikogo wybielać, ale problemem nie jest moderacja, czy administracja, bo te grupy długo walczyły, żeby to forum wróciło do swojej świetności, niestety brak jakiejkolwiek reakcji z góry zdemotywuje nawet najbardziej cierpliwego użytkownika ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê