Zobacz wÄ…tek - Nadmiar oleju i silnik stanÄ…Å‚? Thundercat
NAS Analytics TAG

Nadmiar oleju i silnik stanÄ…Å‚? Thundercat

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nadmiar oleju i silnik stanÄ…Å‚? Thundercat

Postprzez KarolS » 2/5/2019, 01:37

Cześć, ostatnio spotkał mnie dziwny problem. Posiadam yamahe thundercat i po wymianie oleju potanowiłem się trochę przejechac. Moto najpierw sobie pochodziło na wolnych obrotach na podwórku i było wszystko ok. Gdy wyjechałem po około 1km poszedł siwy dym z tłumika, odebrało moc a gdy się zatrzymałem motocykl zgasł. Z wężykam który odprowadza nadmiar oleju wyleciało go całkiem sporo i teraz nie odpala. Co się mogło stać i czy to może być wina zbyt dużej ilości oleju? Teraz gdy próbowałem odpalić motocykl nic nie kręci, słychać tylko "takie pyknięcie" i nic więcej ;/
KarolS
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/5/2019, 01:33


Re: Nadmiar oleju i silnik stanÄ…Å‚? Thundercat

Postprzez krzysiekli1989 » 2/5/2019, 06:30

Jeżeli aku naładowane to wszystko wskazuje na to że się zatarł.
krzysiekli1989
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 1/5/2019, 10:48


Re: Nadmiar oleju i silnik stanÄ…Å‚? Thundercat

Postprzez henio12323 » 2/5/2019, 06:56

czy za duzo oleju to sprawdź raczej to nie ty problem, bardziej to brzmi na to że zaczeło dmuchac cisnieniem w dół silnika - i to spowodowało wywalenie oleju, a przy okazji sie cos zatarło, bardzo trudno na ta chwile poweidziec co sie stało, japonska maszyna wiec tu raczej problemu bym sie spodziewał w uzytkowaniu/serwisowaniu, moze gdzies sie zawór wypiał, raczej pierscien tłokowy sam z siebie by nie pekł... ale ciekawe jaka była historia motocykla
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości




na górê