Zobacz wÄ…tek - Mapowanie motocykla
NAS Analytics TAG

Mapowanie motocykla

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Mapowanie motocykla

Postprzez LeCHuSeK » 19/4/2019, 20:53

Witam,
Mam taki problem rozwiązanie już chyba znalazłem ale chciałbym zobaczyć jaka jest opinia doświadczonych osób.
Kupiłem Honde CB1000R SC60 2008r. w związku że na seryjnym wydechu brzmi bardzo grzecznie kupiłem oryginalny wydech Yoshimura z dolotem 3/4 (wywalony końcowy i katalizator )
I teraz jak motocykl stoi na luzie bardzo faluje jest to widoczne na obrotomierzu i słychać a jak jadę na biegu bez gazu po rondzie czy też w korku się przeciskam szarpie. Gdy założę db killer jest trochę lepiej na luzie moto już faluje tylko delikatnie i nie szarpie w jeździe no ale idealnie to nie jest.
Wyczytałem że muszę zrobić mapowanie pod wydech sportowy. Jestem już zdecydowany to zrobić jeżeli potwierdzicie że rozwiąże to problem ale największym problemem jest gdzie je wykonać? nie mam pojęcia gdzie się udać żeby mieć pewność że będzie zrobione to dobrze i że motocyklowi nic złego się dziać nie będzie podczas jazdy. Proszę o pomoc i polecenie najlepszych warsztatów do wykonania tego mapowania.
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
LeCHuSeK
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/9/2016, 19:10
Lokalizacja: Wieluń


Re: Mapowanie motocykla

Postprzez henio12323 » 19/4/2019, 21:01

kup sobie powercommander to rozwiÄ…ze problem
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Mapowanie motocykla

Postprzez LeCHuSeK » 19/4/2019, 21:25

henio12323 napisał(a):kup sobie powercommander to rozwiąze problem


ale jego też chyba trzeba stroić pod motocykl ?
mógłbyś coś więcej napisać jak rozwiąże problem ? jestem w tym totalnie zielony

co do power commander to wiem tylko tyle że przy kupnie mówili żeby takie unikać które go mają bo pewnie jakiś dawca katował tak mi znajomi mówili heh
LeCHuSeK
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/9/2016, 19:10
Lokalizacja: Wieluń

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez henio12323 » 20/4/2019, 07:04

mysle ze przy tym motocyklu to bez powercomandera mozna Å‚atwo trafic zakatowanÄ… sztuke ;)
powercomander jak kupisz masz instrukcje, podpinasz sobie pod komputer i sam mozesz pogrzebać, cos poklikasz- jazda testowa jak nie podpasuje wracasz sobie doustawien poprzednich, jest to bezpieczniejsze i łatwe do przywrócenia względem grzebania w oryginalnym zapłonie. u ciebie trzeba podnieść dawke paliwa na wolnych obbrotach moze odrobine na srednich i moto bedzie równiej chodziło, bardziej miekko sie wkręcało
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez LeCHuSeK » 5/6/2019, 17:15

Witam ponownie zrobiłem mapowanie motocykla tak zwane flashECU kosztowało kupę kasy a efekt ? przybyło kilka koni i troszkę nm ale nie to było dla mnie najważniejsze ponieważ wydech założyłem dla dźwięku.

Falowanie na wolnych obrotach zmalało ale i tak jak dla mnie jest jeszcze za duże. mechanik który robił mapę doradził mi żebym zmienił świece na irydowe z według książki irydowe są na 1 montaż lecz nie wiem co siedzi w motocyklu jutro odbieram nowe irydowe i zmienię ale jestem jakoś negatywnie do tego nastawiony.

Macie może pomysły co może być nie tak ?
LeCHuSeK
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/9/2016, 19:10
Lokalizacja: Wieluń

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez henio12323 » 5/6/2019, 20:18

swiece mogą pomóc - ale nie rozwiązac problem. to może zmienic objawy, ale "wyleczyć" problemu sie tym nie da. ja mysle że nadal jest mapa do poprawienia, ale jest to trudne do wykonania, mozesz popróbować ogłupić coś TPSem ale to tez mysle że bardziej druciarstwo niz jakas konkretna porada
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez LeCHuSeK » 13/6/2019, 20:27

No i niestety po wymianie świec problem pozostał.
obejrzałem na YT chyba wszystkie filmy z moim modelem motocykla z założonymi dolotami bez katalizatora i zauważyłem że te co chodzą równo ( nie idealnie oczywiście ale już do zaakceptowania ) mają podniesione obroty na biegu jałowym ok 1100 na 1200 mniej więcej, jak samemu tak dodałem gazu u siebie faktycznie jest o wiele wiele lepiej no ale wiadomo maszyna już chodzi troszkę głośniej i tak słyszalne że bardziej pobudzona. Sprawdziłem na necie i niby sugerowane obroty biegu jałowego w moim moto to zakres pomiędzy 1100 a 1300 myślicie że to dobry pomysł żeby je troszkę podnieść mieszcząc się w tym zakresie ?

rozmawiałem z osobą która robiła mi mapę to powiedziała że maszyna szybciej będzie się grzać i średni to pomysł na korki itp no ale układ chłodzenia powinien spokojnie wyrobić myślę zwłaszcza że temp włączania się wiatraka mam przestawioną z 100 na 90.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły w jaką stronę muszę iść ? jakiś emulator sondy czy coś ? czy już jedynym wyjściem żeby motocykl ładnie chodził na postoju jest założenie kata i samej końcówki. Pozdrawiam
LeCHuSeK
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/9/2016, 19:10
Lokalizacja: Wieluń

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez henio12323 » 14/6/2019, 06:31

zeby równo chodził musi miec odpowiednie podcisnienie w dolotach i odpowiednio duzo paliwa
cos jest niespełnione, wieksze obroty mogą zmienic podcisnienie i wyrównac prace ale to nie do konca rozwiazanie problemu. i grzac sie bedzie zdecydowanie bardziej
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez LeCHuSeK » 15/6/2019, 18:08

Jeśli zdecyduję się na podniesienie obrotów jałowych o 100 żeby zmieścić się w zakresie który podał producent chyba nie muszę się obawiać o przegrzanie maszyny? stojąc na światłach lub przeciskając się w korku? skoro podał takie widełki układ chłodzenia musi mieć zapas żeby dawać radę schłodzić silnik ?
LeCHuSeK
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/9/2016, 19:10
Lokalizacja: Wieluń

Re: Mapowanie motocykla

Postprzez henio12323 » 15/6/2019, 20:49

ale ty nie masz fabrycznego motocykla tylko przerabiany - nie wiadomo jak jest uwzględniona mapa na niskich obrotach jak bedzie za ubogo moze sie przegrzewać - chociaz ciezko powiedziec bo wróżką nie jestem, pojeździj potestuj, co innego jest przegrzewanie a co innego grzanie, jak sie nagrzewa i chodzi wentylator ale temperature zbija to sie nie ma czym martwic, gorzej jak wentylator dmucha a temperatura mocno rośnie - wtedy jest coś nie tak
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê