Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Przepisy, prawo
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff

Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Postprzez Badgerro » 18/4/2019, 23:58

Witam upatrzyłem sobie motocykl jakim jest Yamaha mt125 ale problem jest w tym ze mieszkam i pracuje w Niemczech, a nie posiadam uprawnienia na A1 :( lecz w maju będę posiadał już trzy lata prawo jazdy kat.B co mnie oczywiście uprawnia do jazdy na motocyklu 125cm w Polsce. No własnie i tu jest moje pytanie czy jeśli bym zarejestrował w Polsce motocykl i zabrał do Niemiec(zapłacił podatek) czy przy kontroli policjant mógłby mieć jakieś zastrzeżenia co do moich uprawnień? :roll:
Badgerro
Świeżak

Re: Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 19/4/2019, 20:28

W Niemczech musisz posiadać a1, żeby legalnie poruszać się jednośladem rozwijającym prędkość powyżej 45km/h. Oddzielną kwestią jest, że kontrole policji zdarzają się tu bardzo rzadko (przynajmniej w Hessen). Mi bynajmniej od 1,5 roku żadna się nie zdarzyła. Ostatnio nawet z kolegą o tym rozmawiałem. On od 4 lat zadnej kontroli nie miał. Nie zmienia to jednak faktu, że jak do kontroli dojdzie to odpowiadasz za brak uprawnień.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak

Powrót do Prawo