Zobacz wątek - Nowy tłumik i nowa dysza
Advertisement
NAS Analytics TAG

Nowy tłumik i nowa dysza

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Nowy tłumik i nowa dysza

Postprzez RobC » 25/3/2019, 20:31

Uwaga długa historia!
Witam! Ostatnio byłem zmuszony wymienić mój stokowy tłumik przy moim motorku kawasaki eliminator 125 CC , stary poprstu był pęknięty , więc zakupiłem tzw przelotowy ,i oczywiście trzeba wymienić główna dyszę w gaźniku. Ale oczywiście problem bo w instrukcji piszę że mogą być 3 różne dyszę więc kupiłem 3 różne rozmiary mniejsze od podanych .zanim przyszły zauważyłem że z wydechu leci ciemny dym prawie czarny. sąsiad który grzebie przy samochodach i motorach powiedział że mieszanka za bogata i trzeba mniejszą dyszę dać.Dysze przyszły sąsiad zrobił robotę .No wtopa bo okazało się że miałem zamontowaną dyszę 105 i zamiast dać 102.5 ( co mało raczej by zmieniło) to dał 120 .Ale! O dziwo dym nie jest już czarny ani też biały , poprzednio gdy jeszcze nie wymienił dyszy nie odczułem spadku mocy tylko martwił mnie ten czarny dym którego też nie było dużo ,teraz dym wydaje się być hmm normalny? No chyba że go przygazuje nagle to poleci trochę czarnego ( ale to chyba normalne przy gaźniku).Co o tym myślicie ? Powinien wymienić na mniejszy np 92.5 czy zostawić jak jest .Sam się pogubiłem trochę więc liczę na pomoc
RobC
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18/2/2019, 19:31


Re: Nowy tłumik i nowa dysza

Postprzez seraph » 26/3/2019, 07:32

Nie ma to jak analizator składu spalin w oczach :P
Skład mieszanki "na oko" to najlepiej ocenić po wyglądzie świecy, a nie spalin. Powinna mieć lekko brunatny kolor - taka kawa z mlekiem. Jak jest czarna od sadzy tzn, że mieszanka jest za bogata i świeca nie oczyszcza się sama, a jak jest biały nalot to masz za dużo powietrza i osadzają się tlenki.
seraph
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21/6/2018, 14:25


Re: Nowy tłumik i nowa dysza

Postprzez RobC » 27/3/2019, 19:25

Wiec wymieniona została dysza główna z 120 na 102.5. Dzięki czemu dym jest prawie nie widoczny a co najważniejsze odpala po zimnej nocy .Zostało mi iść za radą i zobaczyć świece.Lecz mam jeszcze pytanie czy prócz dzyszy gdy ta okaże się odpowiednia ,coś muszę jeszcze zrobić po wymianie stokowego tłumika na przelotowych ?
RobC
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18/2/2019, 19:31



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê