Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Wada ukryta motocykla

Wada ukryta motocykla

Przepisy, prawo
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff

Wada ukryta motocykla

Postprzez kamiljanicki3 » 22/3/2019, 15:02

Witam. Tydzień temu kupiłem motocykl od człowieka który się tym zajmuję, firma zarejestrowana, fakturę otrzymałem wraz ze wszystkimi dokumentami od motocykla więc wszystko ok. Problem polega na tym że znalazłem ogłoszenie w mojej miejscowości, w ogłoszeniu napisane że nie wymaga wkładu finansowe gł stan technicznych sprawny. Pojechałem oglądam ładnie odpalił stan wizulany jak najbardziej ok. Jazda próbna nie mogła się odbyć ze względu na brak przeglądu oraz ubezpieczenia ze względu na to że motocykl sprowadzony z Niemiec. Sprzedawca zapewniał że wszytko jest sprawne tylko siadać i lać paliwo. Więc kupiłem, sprzedawca dostarczył motocykl w wskazane miejsce. Do czasu rejestracji pojazdu motocykl stał w garażu. Wczoraj dopełniłem wszystkich formalności tj przegląd, rejetracja i ubezpieczenie OC. Więc czas na jazdę. Wsiadam, odpalam wszystko ok, dopóki nie chce wrzucić drugiego biegu okazało się że ten motocykl nie ma drugiego biegu ze względu na uszkodzoną skrzynie biegów. Diagnozowane przez mechanika który zajmuje się motocykalmi. Co w takiej sytuacji robić? Jeżeli chce odstąpić od umowy i żądać zwrotu gotówki? Dodam że pojazd jest już zarejestrowany już na mnie.
kamiljanicki3
Świeżak

Powrót do Prawo