Zobacz wÄ…tek - 250 2t
NAS Analytics TAG

250 2t

Enduro, Cross
_________

250 2t

Postprzez GoGa » 21/2/2019, 22:36

Witam,mam do was pytanie mianowicie chce sie przesiaść ze swojej cr 125 na 250 2t,jezdze głównie enduro i przy moich gabarytach 188cm i 110kg i terenie gdzie czasami poprostu niema miejsca nabrać rozpedu jest zdecydowanie za słaa,na tor jak najbardziej ale do enduro odpada,jaką sztuke polecacie? moto hard enduro raczej odpada bo wedlug mnie ich ceny w stosunku do roku sa mocno nie adekwantne,i mam drugie pytanie od czego zależy moc 2t na dole? brat kupil sx 250 z 2012 roku od zawodnika który ścigał w Austrii, byłem przekonany że w dolnym zakresie obrotów tak samo jak moja cr nie będzie miał mocy a tymczasem kolega na sxf 350 nawet z dolnych obrotów niemał szans to jest potwor nie motor w każdym zakresie obrotów :D stąd moje pytanie jakie musiałbym wprowadzić zmiany albo tunning w np cr 250 yz 250 itd żeby uzyskać podobna charakterystyke? z widocznych zmian na wyżej wspomnianym ktmie jest min. v-force 3 i inna głowica niż seryjna ale czy tylko te dwie rzeczy dają az tak dobry dolny zakres obrotów?
GoGa
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5/3/2014, 18:46
Lokalizacja: Tarnów


Re: 250 2t

Postprzez henio12323 » 22/2/2019, 20:44

kup enduro jak jeździsz w enduro, zadnych zmian nie bedziesz musiał wprowadzać i to co brat czy znajomi nie daja rady wyjechac ty dasz bezproblemowo :)

co do samej wiedzy - za dół odpowaida wiele rzeczy, np układ wydechowy, ten w crossówkach jest strojony do jeżdzenia za duzymi prędkosciam iobrotowymi silnika, przy zwiekszonym stopnoiu spręzania tez sie poprawi dół, w crossówkach sa lekkie wały i zapłony - zeby poprawic dół mozna dać jakieś odwazniki np na magneto.

i nie porównuj ktma 2012 to starych 2taktów - niby technologia sie mocno nie zmieniła ale co roku te dwuciachy jeżdzą coraz lepiej i płynniej - chociaz zaden najnowszy SX nie dorówna w terenie enduro EXCkowi ;) wiec jednak przemysl temat
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê