Zobacz wątek - Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz kawasaki zx6r
Advertisement
NAS Analytics TAG

Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz kawasaki zx6r

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz kawasaki zx6r

Postprzez bennybeen92 » 13/2/2019, 11:27

Witam wszystkich.
Od roku jestem posiadaczem zx6r z 2003roku. Po czasie zauważyłem pojawiający się nie zawsze ale dość często problem. Mianowicie chodzi o zmianę biegów z pierwszego na drugi podczas jazdy. Często wpada na luz.. I przy próbie ponownego wybicia biegu drugiego, że sprzęgłem jeśli uda się go wbić wpada z trzaskiem. Przy zmianie klika jak załączony drugi bieg jednak bywa to luz. Przy redukcji tego niema, przy innych biegach również wszystko ok, biegi nie wypadają, sprawdzane na odcince.. Miał ktoś podobny problem?
Na myśl przyszło mi również zużycie lub poprawienie wyfrezowanych kanałków w części zaznaczonej na czerwono. (Że łatwiej wskakuje luz niż dwójka) Czy to może być przyczyną ?
Mile widziane konstruktywne odpowiedzi.
pozdrawiam
https://zapodaj.net/cff530259b86a.bmp.html
bennybeen92
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/2/2019, 11:20


Re: Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz kawasaki z

Postprzez henio12323 » 13/2/2019, 18:48

tak czastem ten wybierak powoduje problem, ogólnie przebicie z 1 na 2 jest " najtrudniejsze" dla skrzyni, do sportu czesto sie szlifuje podebranie na luz by gładziej i łatwiej wskakiwała dwójka, w terenowych motocyklach ten moment luzu jest niewielki, w szosówkach czasem niewiele sie rózni od podebrania na inne biegi - wiec jakies rozwiązanie jest, ale jak zdecydowanie machasz dzwignią ( a nie jedynie ją "muskasz") a bieg nie wskakuje to bardziej bym obstawiał jednak problem ze skrzynia biegów ewentualnie sprzęgłem
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê