Zobacz wątek - Problem ze zbiornikiem wyrównawczym
NAS Analytics TAG

Problem ze zbiornikiem wyrównawczym

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem ze zbiornikiem wyrównawczym

Postprzez dropal » 16/1/2019, 17:34

Witam,

Przerabiam Kawasaki GPX600R (ZX600C) na street'a. Podczas tego napotkałem problem ze zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego i w związku z nim mam kilka pytań.
Mianowicie zbiornik był zamocowany do stelaża licznika, który demontuję.
1. Czy zbiornik musi być umieszczony powyżej chłodnicy? Mogę bez konsekwencji przenieść go np. pod siedzenie i zmienić długość przewodów?
2. Wiem, że na forum jest wielu właścicieli przerobionych motocykli, jak Wy uporaliście się z tym problemem?

Dziękuję z góry za informacje :)

Obrazek (otwórz link)
dropal
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/1/2019, 17:19


Re: Problem ze zbiornikiem wyrównawczym

Postprzez henio12323 » 16/1/2019, 18:20

zbiorniczek moze byc w dowolnym miejscu tak jak i praktycznie dowolna moze byc długosc przewodów - ALE wazne jest żeby króciec zasilający chłodnice był u dołu i miał dostep do całej zawartosci zbiorniczka - nie wiem jak w tym motocyklu ale zwykle albo jest króciec na dole zbiorniczka albo w korku jest węzyk który sięga dna - przy zmianie pozycji nadal musi byc ze płyn moze byc zasysany praktycznie z najnizszego punktu - jak to zachowasz to bedzie ok - a nawet mozna zmienic zbiorniczek na inny np mniejszy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Problem ze zbiornikiem wyrównawczym

Postprzez dropal » 16/1/2019, 19:32

Czyli pozostaje dokupić przewody i szukać nowego miejsca :) Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
dropal
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/1/2019, 17:19



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê