Zobacz wÄ…tek - Problem Hyosung xrx125
NAS Analytics TAG

Problem Hyosung xrx125

Enduro, Cross
_________

Problem Hyosung xrx125

Postprzez Wojtek27 » 18/12/2018, 16:26

Witam od około półtorej roku jestem posiadaczem xrx'a (silnik bardzo podobny do dr, z tym że góra inna - 4 zawory).Przez około pół roku, gdy bardziej uczyłem się "biegi zmieniać" niż jezdziłem nie było żadnego problemu, motocykl palił zawsze od pierwszego czy zima i mróz 15 stopni czy lato.Gdy zacząłem więcej odkręcać miałem wrażenie żę przydusza go na wyższych obrotach, po kilku miesiącach i wielu perypetiach skończyło się na wizycie u mechanika i wymianie modułu + wymianie oleju itp.Pierwszy tydzien jazdy nie było problemu, ale gdy przyszła niedziela i uderzyliśmy na las ekipą yzf,kmx,dr zostawałem z tyłu problem znowu ten sam i po kolejnych perypetiach znów skończyło się u mechanika, dodam że motocykl dalej palił bez zarzutu.Okazało się, że za całe to zamieszanie odpowiedzialna była siateczka którą ktoś nakręcił na wlocie do airboxa, żeby najwidoczniej nie leciał mu tam brud, co powodowało że silnik dostawał za mało powietrza, oprócz tego wyczyszczony był gaźnik.Tutaj zaczyna się mój problem bo już zaraz po zrzuceniu motocykla z przyczepki w domu, nie chciał zapalić trzeba było go chwilę pokręcić.Kolejne jazdy musiałem zaczynac od puszczenia motocykla kawałkiem drogi w dół bo jedyną możliwością na jego odpalenie był popych, z rozrusznika czy kopki nie było szans, tak jest do tej pory z tym że postój motocykla spowodowany urwaną linką i mróz wyeliminował nawet ten sposób na odpalenie moto.Dodam również, że moto na ciepłym silniku pali na dotyk.Zaobserwowałem również, że gdy silnik jest rozgrzany ruszenie kopką wymaga uzycia większej siły niż przy zimnym, gdzie wystarczy położyć nogę i praktycznie samo leci.Mój xrx traci też trochę do xrx'x kolegi, wydaje mi się że tamten jest trochę mocniejszy, zębatki mamy te same.Ostatnio wymieniłem świecę bo myślałem, że ona może być winna, nie pomogło.Co to może być, czy miał ktoś kiedyś stycznośc z czymś takim w hyo, albo jakimś innym moto?Czy ty może być, coś z zaworami, z ich regulacją, bo o ile dobrze myślę to przy rozgrzanym silniku stal zwiększy swoją objętośc, a przy zmimnym będzie mniejsza?Jak coś to przepraszam jeśli zły dział, ale jestem tu pierwszy raz w roli piszącego :D.
Wojtek27
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/12/2018, 16:06


Re: Problem Hyosung xrx125

Postprzez henio12323 » 18/12/2018, 18:47

jak nie znasz stanu luzów zaworowych to jak najbardziej warto to sprawdzic - tez moze byc to przyczyną kiepskiego palenia - jak nadal to nie pomoże to gaźnik moze sie nadawac nadal do regulacji wiecv te rzeczy są na pewno do sprawdzenia
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê