Zobacz wątek - Podróżowanie bez prawka za granicą.
NAS Analytics TAG

Podróżowanie bez prawka za granicą.

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Podróżowanie bez prawka za granicą.

Postprzez Arolina » 17/11/2018, 12:37

Cześć wszystkim

Mam taką zagwostke. Od dłuższego czasu myśle nad podróżowaniem na motocyklu. Moje rozczarowanie w momencie kiedy dowiedziałam się, że nie mogę zrobić jeszcze A1 było niemałe, a później fakt że nie mogę jeździć do czasu aż minie 3 lata kat B było zabujcze.

Sprawa ma się tak, czy jest opcja wyjechaniem 125 w europe bez większych obaw, że przy kontroli policja ogarnia polskie prawo na tyle, żeby zorientować się że jeżdżę pomimo że mam prawko 2 lata?

To jest naprawdę rozczarowuje.. rozumieniu że bez powodu nie są te zasady, ale bez przesady, to już paranoja.

Moja trasa obejmowałaby Niemcy, Francję, Hiszpania może Portugalia w przyszłym roku. Czy jest szansa przejechania tego bez niespodzianek. W jaki sposob weryfikują motocykliste za granicą? Elektroniczne ?
Jeśli zobaczą że mam prawko na B to automatycznie nie mają problemu z małym motocyklem?

Pytam motocyklistów którzy mają pojęcie i mogą się wypowiedzieć i serio rozważam to poważnie, także Dziękuję za rady typu: poczekaj bla bla..
Arolina
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/11/2018, 12:22


Re: Podróżowanie bez prawka za granicą.

Postprzez seraph » 18/11/2018, 19:52

Za granicą obowiązuje Cię prawo kraju, w którym się znajdujesz i poruszasz na motocyklu, a nie Polskie. W Niemczech na pewno nie można się poruszać motocyklem "125" z samą kat. B.

Tutaj masz wyczerpujący artykuł:
http://www.jednoslad.pl/motocykle-125-w-jakich-krajach-mozna-jezdzic-motocyklem-125-na-polskie-prawo-jazdy-b/ (otwórz link)
seraph
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21/6/2018, 14:25


Re: Podróżowanie bez prawka za granicą.

Postprzez Arolina » 22/11/2018, 20:43

Dzięki. Wygląda to chu*owo
Arolina
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/11/2018, 12:22



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê