Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy kat A.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy kat A.

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy kat A.

Postprzez Voqu1 » 14/11/2018, 22:03

Mam pytanie odnosnie zapisu w ustawie z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami. Otóż cytujac "18 lat – dla funkcjonariuszy kierujących pojazdami Policji oraz Straży
Granicznej, określonymi w prawie jazdy kategorii A".

Oznacza to, że osoba może zrobić prawo jazdy kat A w wieku 18 lat ze względu na to ze jest funkcjonariuszem policji ale może prowadzić taki pojazd tylko w stosunku do czynności służbowych? A w cywilu prywatnie juz nie? Jeżeli tak to jak to wygląda w sensie osoba idzie robi normalne prawo jazdy? Ma jakiś zapis na dokumencie adnotację? Czy nie da sie tego zweryfikować? I można tak jakby naginać ten przepis. Bo szczerze interesuje mnie to. Prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź jezeli ktoś zna i zeby to jakoś poparł źródłem jezeli jest w stanie.
Voqu1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/11/2018, 21:56


Re: Prawo jazdy kat A.

Postprzez Fugu » 15/11/2018, 07:27

Voqu1 napisał(a):Oznacza to, że osoba może zrobić prawo jazdy kat A w wieku 18 lat ze względu na to ze jest funkcjonariuszem policji ale może prowadzić taki pojazd tylko w stosunku do czynności służbowych? A w cywilu prywatnie juz nie?

Dokladnie tak jest.

Voqu1 napisał(a): Jeżeli tak to jak to wygląda w sensie osoba idzie robi normalne prawo jazdy?

Dostajesz prawo jazdy zgodne z normalnymi normami, czyli A2.

Voqu1 napisał(a):Ma jakiś zapis na dokumencie adnotację? Czy nie da sie tego zweryfikować? I można tak jakby naginać ten przepis.

Adnotacja jest data urodzienia - w razie kontroli policjant widzi, ze w twoim wieku nie mozesz miec prawa jazdy "A" - zreszta go nie dostaniesz.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Prawo jazdy kat A.

Postprzez Voqu1 » 15/11/2018, 12:59

Czyli po uzyskaniu 24 lat, odblokowywuje sobie kat. A i mogę jeździć po prostu. Bez jakichkolwiek szkoleń. Dobrze rozumiem?
Voqu1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/11/2018, 21:56

Re: Prawo jazdy kat A.

Postprzez Fugu » 15/11/2018, 13:41

Voqu1 napisał(a):Czyli po uzyskaniu 24 lat, odblokowywuje sobie kat. A i mogę jeździć po prostu. Bez jakichkolwiek szkoleń. Dobrze rozumiem?

Nie. Przepisac mozesz po dwoch latach posiadania kategori A, czyli w wieku 20 lat. Przepisanie polega na zdaniu praktycznego egzaminu, teoria odpada.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Prawo jazdy kat A.

Postprzez Voqu1 » 15/11/2018, 13:54

Czyli nie daje mi to nic praktycznie. W praktyce robie kat A2 ktora mi pozwala jeździć w Policji na kat A. A potem i tak muszę zrobić A na cywila. Dziękuję za odpowiedź!
Voqu1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/11/2018, 21:56

Re: Prawo jazdy kat A.

Postprzez KyloRen » 16/11/2018, 15:14

Bez sensu skomplikowane toto.
Avatar użytkownika
KyloRen
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/11/2018, 15:06
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê