Zobacz wÄ…tek - Pogoda a egzamin praktyczny kat.A
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez Obi.WanPL » 28/10/2018, 18:21

Witam, chcę zapytać jak wygląda egzamin praktyczny podczas złej pogody.
Czy jak nie pada i jest mokro egzamin się odbywa ale slalom szybki i omijanie przy 50km/h wraz z hamowaniem awaryjnym jest robiona z mniejszą prędkością? (tak słyszałem) czy nie ma taryfy ulgowej. A moje jednak egzamin jest odwoływany?
I jak jest podczas mrzawki? bo rozumiem że podczas deszczu to można zapomnieć.
Obi.WanPL
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/10/2018, 18:10


Re: Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez adam_tomasz » 28/10/2018, 20:30

Tak na prawdę to zależy od egzaminatora i egzaminatora nadzorującego itd czyli od WORD-u.
Widziałem egzaminy w deszczu więc to nie jest tak, że one na pewno się nie odbędą.
Przy kiepskiej pogodzie instruktor może spytać się grupy kto chce przy tej pogodzie zdawać, a resztę prosi o pójście do okienka i ustalenie (za darmo) nowego terminu egzaminu (bo ten został odwołany), ale o tym musi zdecydować WORD. Zdarza się też, że jak jest ślisko egzaminator w trakcie egzaminu mówi, że jakieś ćwiczenia trzeba zrobić inaczej np wolniej itd albo czasami je pomija.

Na egzamin nawet jak będzie metr śniegu musisz przyjść i najwyżej się dowiesz, że jest odwołany.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Re: Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez Tom_F4 » 5/2/2019, 10:49

Tak jak pisze kolega wyżej. Wszystko zależy od egzaminatora

Ja zdawałem egzamin w Krakowie na warstwie puchu. Ślisko jak cholera, więc zdający mieli przyzwolenie na wykonywanie niektórych manewrów z niższą prędkością - po tym jak pierwszy zdający wyglebił na awaryjnym.

Sytuacja sprzed 7 lat, choć jak widać mafia zdziera nadal
Czasem nawet na egzamin warto iść z kamerką
Tom_F4
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/11/2018, 16:28

Re: Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez pogoda » 22/12/2021, 22:54

Ja zdawałem w Rybniku i warunki pogodowe były straszne. Na moje szczęście udało mi się zdać. Nie zapomnę tych gwałtownych opadów śniegu.
Pogoda (otwórz link) wytwarza zjawiska, które są do pokonania. Nie ważne czy jest deszcz, upał. Jazda na motorze sprawia wysoki poziom adrenaliny w moim organizmie.
pogoda
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/12/2021, 22:40



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê