Zobacz wÄ…tek - Kawasaki er6f wciÄ…ga olej
NAS Analytics TAG

Kawasaki er6f wciÄ…ga olej

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kawasaki er6f wciÄ…ga olej

Postprzez Hellboy516 » 25/10/2018, 15:57

Witam.
Pewien czas temu zakupiłem kawasaki er-6f z 2008roku niestety okazało się, że wciąga na moje oko dość sporo oleju :cry:
Normalnie w miejscu nie kopci, tylko przy odcinie, badź przy konkretnym przyciśnieciu
(Jeżdże na akcesoryjnym wydechu bez dbkilerow)
Myslalem ze to pierścienie ale tak to powinien być odczuwalny brak mocy, a jej raczej nie brakuje.
Coś co może się jeszcze przydać do chociażby wskazania przyczyny może być to, ze kiedyś na światlach pod motocyklem ukazaly sie ze dwie plamki o srednicy moze z 3-4 cm ciezko bylo okreslic co to bo byla noc i nie jest to pewnością że wycieklo z mojego moto. Pomyslalem, ze to z niego bo odsuwalem sie spod swiatel lekko w tył i wtedy je zauwazylem
I tu pytanie do was: jaka jest diagnoza, co to może być i czy warto się za to zabierać :|
Hellboy516
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/10/2018, 15:32


Re: Kawasaki er6f wciÄ…ga olej

Postprzez henio12323 » 25/10/2018, 18:47

mylisz sie - w przypadku pierscieni nie bedzie spadku mocy a juz na pewno nie drastycznie odczuwalny - wystrarczu ze sa walniete pierscienie olejowe - oleju bedzie rąbał ogromne ilosci bez spadku cisnienia spręzania. predzej bym szukał w druga strone - olej nad tłokiem lepiej uszczelni pierscienie kompresyjne

3-4 cm na asfalcie to duzo, ale równie dobrze moze byc to woda z klimatyzacji samochodu... całkowicie nie zweryfikowany fakt wiec nie ma co go brac pod uwage

sprawa prosta - skoro wciąga olej to go ubywa, kontroluj poziom oleju, jak co około 10 tysiecy km ubywa ci od stanu max do min - to jeszcze nie jest tragedia, gorzej jak co 1000 km musisz pół litra dolewac - wtedy warto rozwazyc serwis silnika.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê