Zobacz wątek - Regulacja zaworów Yamaha R6
NAS Analytics TAG

Regulacja zaworów Yamaha R6

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Regulacja zaworów Yamaha R6

Postprzez mihauke23 » 16/10/2018, 17:19

Witam, mam pewien problem. Jestem szczęśliwym posiadaczem R6 z 2003 roku, ale od jakiegoś czasu niepokoi mnie dźwięk silnika. Słychać takie dziwne cykanie, gdy trochę dam w palnik to przez chwilę ten dźwięk jest głośniejszy. Znajomy miał identyczny motocykl, mówi że u niego był podobny dźwięk ale mechanik stwierdził, że te silnik tak charakterystycznie brzmią. Co o tym sądzicie? Jest możliwe że regulacja luzów zaworowych może pomóc? Dodam że motocykl czasami ma dosyć nierówne obroty, na ciepłym silniku raz trzyma około 1200, a czasami nawet do 1700. I ogólnie co ile reguluje się zawory w takim sprzęcie? Ma 43000 przebiegu, wygląda na oryginalny, jest możliwe że od nowości nikt tego jeszcze nie robił? Z góry dziękuję za pomoc :D
mihauke23
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24/9/2018, 15:49


Re: Regulacja zaworów Yamaha R6

Postprzez henio12323 » 17/10/2018, 19:29

nie wiem jak r6 ale np fz6 z podobnym piecem co 40 wymagana regulacja luzów - wiec jak nie robiłes i nie znasz przeszłosci na pewno warto zajrzeć przy okazji sprawdzic napinacz, slizgi i sam łancuszek - jak te rzeczy są ok a nadal brzeczy - znaczy że tak ma byc, wiecej nie doradze - bo ze cos brzęczy to dla kazdego moze co innego oznaczać :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê