Zobacz wątek - Drętwienie rąk na motorze
Advertisement
NAS Analytics TAG

Drętwienie rąk na motorze

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Drętwienie rąk na motorze

Postprzez Kuba.pajak » 18/8/2018, 14:28

Witam chciałem zapytać czy jest jakaś rada na drętwienie rąk podczas jazdy na motocyklu?. Ja przejadę około 15 km to już dłonie zaczynają drętwieć. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Kuba.pajak
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/6/2018, 20:13


Re: Drętwienie rąk na motorze

Postprzez tihs » 19/8/2018, 20:58

Powodem drętwienia rąk jest zbyt sztywny chwyt kierownicy,
trzymaj ręce luźno w łokciach i nie ściskaj manetek.

Motoru trzymasz się nogami, a ręce służą tylko do obsługi guzików i nadawania kierunku przy skręcie.
tihs
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/8/2018, 12:25


Re: Drętwienie rąk na motorze

Postprzez jasnoksieznik » 19/8/2018, 21:27

Słusznie prawi - po dobrym treningu na moto powinny Cię boleć uda. Jak przy innych przeczach, np. jeździe konnej :wink:

Chyba że Ci "drętwieją" ręce od wibracji kierownicy - wtedy albo inną kierownicę, albo akcesoryjne (cięższe) końcówki trzeba założyć. Bo silnik chodzi równo, tak?

EDIT: Na kursie doszkalającym kierownik wycieczki miał fajny patent - w lecie włącz ogrzewanie manetek. Jeśli ściskasz za mocno - będzie za gorąco.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Drętwienie rąk na motorze

Postprzez Kuba.pajak » 19/8/2018, 21:36

Wydaje mi się że ręce trzymam luźno. Mój brat wybrał się na wycieczkę i tak samo narzekał na drętwienie no chyba że oboje źle trzymamy . Apropo silnika to na jałowym biegu obroty falują ale może jest to falowanie max. 300 obrotów ale do dziś nie wiem dlaczego tak falują
Kuba.pajak
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/6/2018, 20:13

Re: Drętwienie rąk na motorze

Postprzez adam_tomasz » 12/10/2018, 09:38

Z doświadczenia powiem: zła pozycja na motocyklu.
Czyli to co koledzy mówią. Ręce trzymaj luźno na kierownicy (nie ściskaj jej). Również ważne jest jak trzymasz ręce na kierownicy - ułożenie całych rąk (dłonie na manetkach, nadgarstki proste, łokcie lekko zgięte itd) oraz całe ciało (pochylenie, balans). Zastanawiam się czy siedzisz blisko baku czy na środku siedzenie, na końcu czy w odległości pięści od baku.
Dopiero później zastanawiałbym się czy cokolwiek jest nie tak z motocyklem, choć poza jakąś zgiętą kierownicą czy siłowaniem się z kierownicą bo coś jest nie tak z łożyskiem główki ramy nic mi nie przychodzi do głowy. Ale czy byłby to drętwienie ? Raczej zmęczenie.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê