Zobacz wątek - Motocykl sportowy do 13 tyś zł
NAS Analytics TAG

Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez GlenoPD » 9/9/2017, 12:55

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Dwa sezony na Suzuki Bandit 600s (2003 rok), przejechane 23 tyś km, kilka wypadów na tor (ODTJ LUBLIN)

- Wiek, waga, wzrost
20 lat, 79 kg, 178cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez,jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

80% trasy (raczej jazda po winklach połączona od czasu do czasu z jakąś delikatną turystyką, dzienne przebiegi ok 200 km), 20% miasta (głównie przelot przez miasto), na tor chcę zaglądać co najmniej 5 razy w ciągu sezonu

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Co najmniej 7 tyś

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Do przeznaczenia mam 13 tyś (chciałbym aby mój budżet się w tym zamknął - rejestracja, ewentualne wymiany części eksploatacyjnych, płynów itd)
Posiadam kompletny strój (skóra, buty, rękawice, kask) więc koszty ubioru odchodzą.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Nie licząc paliwa byłbym w stanie przeznaczyć na motocykl w ciągu sezonu około 1000 zł (rozumiem to pytanie jako wymiany części eksploatacyjnych, płynów itd)

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zdecydowanie sportowe. Bardzo dobrze jeździ mi się na moim obecnym bandicie ale czuję już niedostatki w mocy, kolejną sprawą jest waga która dość znacznie go ogranicza. Od nowego motocykla oczekuję sportowych wrażeń przy zachowaniu bezawaryjności na przyzwoitym poziomie, nie chcę odwiedzać serwisów motocyklowych poza corocznymi przeglądami i regulacjami :lol: :lol:

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

1.Na pierwszy ogień idzie Honda CBR 600 F4i - przemawia za nią przede wszystkim pozycja, bezawaryjna jednostka napędowa (jestem zakochany w aksamitnej pracy silników Hondy), z wad martwi mnie napinacz łańcuszka i regulator napięcia.
2.Yamaha R6 model 2003/2004 - agresywne oddawanie mocy, bardzo sportowa pozycja, poprawiona skrzynia - uważam to za plusy, obawiam się jedynie oddawania mocy - nie jestem przekonany czy to nie zbyt dużo na pierwszą sportową 600. Kolejną sprawą jest cena która tak na prawdę waha się od 10 tyś i szybuje w górę aż do około 15 tyś za niektóre egzemplarze, czy jest sens rozglądać się za takim modelem w granicach 13 tyś czy lepiej odpuścić bo za taką cenę kupi się truchło?
3.Kawasaki ZX6R 636 model 2003/2004 - przemawia powalający wygląd, bardzo dobrze pracująca skrzynia, sportowa pozycja, oddawanie mocy. Z minusów.. obawiam się napinacza łańcuszka (wymiany co 10 tyś km :shock:) oraz doszły mnie słuchy że te motocykle lubią pić olej w sporych ilościach.

Prosiłbym o wypowiedzenie się właścicieli wyżej wymienionych motocykli ile w tym jest prawdy, na co zwracać uwagę przy kupnie (interesują mnie charakterystyczne dla tych motocykli wady których wyżej nie wymieniłem). Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie ;)
Po co to czytasz, lepiej byś motor umył, a nie czas marnujesz :D
Avatar użytkownika
GlenoPD
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/8/2016, 20:28
Lokalizacja: Hrubieszów


Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez adamk0 » 11/9/2017, 06:48

A jak u ciebie z prawkiem kolego?:p kat A od 24 lat lub 2 lata musisz a2 miec i wtedy wczesniej kończyć możesz...
adamk0
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/6/2017, 15:28


Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez GlenoPD » 11/9/2017, 11:15

Prawo jazdy kat.A oczywiście posiadam, w innym wypadku nie myślałbym nawet o zmianie ;)
Po co to czytasz, lepiej byś motor umył, a nie czas marnujesz :D
Avatar użytkownika
GlenoPD
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/8/2016, 20:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez ded » 20/9/2017, 20:52

Przy takich dziennych przebiegach i lataniu głównie w trasie to ja bym patrzył na sport-turystę a nie na sporta. Pojemność też raczej bliżej litra, sportowe 600tki nie jadą z dołu. Ja bym rozwazył większe sprzęty typu Blackbird na wtrysku, tańszą Hajkę też dostaniesz. Z mniejszych może VFR, Triumph Sprint? Jeśli chcesz koniecznie sportową 600tkę to widzę że jesteś odpowiednio zorientowany i tutaj raczej nikt Ci nic więcej nie powie.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez oflex » 21/9/2017, 13:03

Starej Hayki za 13 tyś dobrej nie kupi prędzej xx niewiele tego a jak jest zadbana to 15 tyś lekko.
Avatar użytkownika
oflex
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/5/2015, 09:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez stolaris » 6/10/2017, 08:21

Przesiadałem się z tego samego bandziorno ;) tylko z 2001

Musisz sprawdzić jak sie czujesz na niskich clip-on' owych kierownicach, jeśli nie będziesz sie czuć jak przy chodzeniu na rękach to sport jest na krótkie turystyczne trasy całkiem poprawny, jechałem gsxr 750 k1 150 km bez przerw i nie wymieniałem kręgosłupa ani nadgarstków, minusem będzie raczej hałas w kasku bo wiadomo że wolno się takimi moto w trasie raczej nie jeździ :D

do tych co wymieniałeś dorzucę jeszcze gsxr 600 k4, bo już ta wersja chyba chodzi w takich pieniądzach (gixy 600 i 750 k1-k5 sie nie psują poza TPS w k1)
Avatar użytkownika
stolaris
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 9/8/2013, 10:35
Lokalizacja: ŁwC

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez Moto-bene » 11/10/2017, 11:15

gsxr 600 k4 można poszukać w tym budżecie, a czy ewentualnie możesz nagiąć nieco budżet? Pytam bo jest jeszcze kilak innych modeli wartych uwagi, ale już w okolicach od 15k.
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez krzycher » 5/10/2018, 10:44

Kurde, ja ostatnio zarysowałem trochę koło baku. W Lublinie słyszałem, że u Liperta można oddać na lakierowanie i zrobią to na wysokim poziomie, będę musiał do nich przedzwonić.
krzycher
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/10/2018, 10:32



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr