Zobacz wątek - Jazda bez uprawnień?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Jazda bez uprawnień?

Przepisy, prawo
_________

Jazda bez uprawnień?

Postprzez yolx23 » 10/4/2018, 19:36

Witam. Moje pytanie brzmi: Jakie są konsekwencje za poruszanie się na exc 200 po drodze mają jedynie uprawnienia na B i AM ? Chodzi mi co najwięcej mogą mi zrobić. Motocykl jest zarejestrowany i opłacony lecz narazie nie posiadam kategorii A2.
Pozdrawiam
yolx23
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13/8/2016, 11:02
Lokalizacja: Niedaleko


Re: Jazda bez uprawnień?

Postprzez Glenroy » 10/4/2018, 23:20

Takie same, jak jazda bez prawa jazdy ;). Mandat, zakaz dalszej jazdy i jeżeli policjant będzie cierpliwy, to poczekają aż zorganizujesz kierowcę, jeżeli nie, to odholowanie na parking policyjny, na Twój koszt rzecz jasna. Ale to jeszcze pół biedy, bo w razie jakiejś kolizji, ubezpieczenie nie obowiązuje, a jeżeli będzie z Twojej winy, to dostaniesz jeszcze regres ubezpieczeniowy i nakryjesz się nogami z wrażenia :). To chyba wszystko, aczkolwiek mogłem o czymś jeszcze zapomnieć :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Jazda bez uprawnień?

Postprzez ChaoticBiker » 12/4/2018, 10:31

W zasadzie ten temat powinien sie zakonczyc krótko:
Bez uprawnien nie masz prawa poruszac sie po drodze.
Rozwazanie "co mi grozi" i "czy mi sie oplaca" swiadczy o niedojrzalosci moim zdaniem.

A co maksymalnie moga zrobic.
A wiec maksymalnie to stop, odholowanie motocykla na Twoj koszt - w 500PLN powinno sie wyrobic, ale potem tez naliczana jest oplata dzienna za postoj na parkingu - a Ty nie bedizesz mogl odebrac motocykla, bedzie musial to byc ktos z prawem jazdy i ubezpieczeniem na niego.
Mandat za brak kategorii prawa jazdy - Art. 94. § 1. czyli grzywna 300pln oraz mozliwosc ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW (i pozegnaj sie z prawkiem!)
brak waznego ubezpieczenia (tak, co z tego, ze motocykl ubezpieczeony - Ty nie masz prawa jazdy a wiec ubezpieczenie jest niewazne) - dla motocykli od 1 stycznia 2018 to 1/3 minimalnego wynagrodzenia czyli jakies 700PLN.

Razem jakies 1500PLN + zakaz prowadzenia pojazdów - a sady lubia to nakladac, szczegolnie na tych, ktorzy sa w trakcie kursu - a wiec nie tylko "jeszcze nie masz A2", ale juz go nie bedziesz miec.

Ale to nie koniec. W przyszlosci, jesli bedziesz cos próbowal ubezpieczyc na siebie, spora szansa ze zobaczysz kwoty przewyzszajace wartosc sprzetu.
A jesli bedziesz bral udzial w kolizji, nawet nie z Twojej winy UFG zwroci sie do Ciebie o zwrot kosztów wyplaconego odszkodowania. Obecny rekordzista w Polsce ma do zaplaty 1.8 miliona zlotych.

Takie numery jak jazda bez uprawnien przechodzily jeszcze 15-20 lat temu, dzisiaj to czysta glupota.

Powodzenia
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Jazda bez uprawnień?

Postprzez Glenroy » 10/6/2018, 12:06

trevos napisał(a):A gdyby doszło do wypadku, i sprawcą był ktoś bez uprawnień. To czy mogłoby dojść do regresu OC?


Prawie na pewno i przypuszczam, że było by to najmniejsze zmartwienie sprawcy :wink:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Jazda bez uprawnień?

Postprzez kamilwrobel » 17/9/2018, 15:33

to samo jak jazda samochodem bez prawa jazdt
kamilwrobel
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/9/2018, 14:50



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê