Zobacz wątek - Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR
Advertisement
NAS Analytics TAG

Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez Rush » 25/6/2018, 19:23

https://sprzedajemy.pl/honda-cbr-125-jc ... nr55617030
Wiem, że handlarz i tego się obawiam, nurtuje mnie też ta kwestia, cytuję:
"Witam, Sprzedam bardzo ładną i zadbaną HONDĘ CBR 125 jc50 z 2012r. wersja na wtrysku. Sprzęt świeżo sprowadzony z Niemiec od prywatnego właściciela. Oryginalny przebieg motocykla to 34.000tys km, poprzedni właściciel włożył nowy silnik od hondy jc50 z 2014r z przebiegiem 12 tys km (udokumentowane)'"
Problem w tym, ze tez sie nie znam, jezdzilem na 50tkach w dziecinstwie, kierowca kat b. jestem od 6 lat i tak pojawil sie pomysl dokupienia sobie 125 co by pojezdzic w sezonie i tez na paliwie przyoszczedzic choc nie ukrywam, ze lubie sobie na motocyklu sie przejechac. Do ogledzin bym kogos zalatwil kto ma wzgledne pojecie albo jakiekolwiek doswiadczenie z motocyklami tylko szkoda robic kilometry na darmo jesli by cos np juz w samym ogloszeniu wzbudzalo podejrzenia uczulonych i doswiadczonych ludzi.


Mam jeszcze inna opcje od prywatnego wlasciciela mianowicie czy nie lepiej zastanowic sie nad Yamaha YZF 125R z 2008 roku bo mam na miejscu tutaj do ogledzin w swoim miescie tylko, ze sama jazda probna jest po wplaceniu rownowartosci motocykla...

Co myslicie o takich ogloszeniach i jak rozwiazujecie kwestie jazdy probnej? Za poswiecony czas z gory dziekuje.
Rush
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/6/2018, 19:19


Re: Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez ChaoticBiker » 26/6/2018, 10:22

1. wplacenie rownowartosci motocykla przed jazda probna to normalna i zalecana praktyka - jak sie wy-ebyesz to tylko pogratuluja ci zakupu sprzetu :)

2. nie jedziesz ogladac motocykli, ktorych nie masz zamiaru kupic. Od tego sa komisy i salony, do osoby prywatnej jedzie sie z zamiaram kupna i przygotowana kasa. Kupno nie nastepuje w momencie, gdy okazuje sie, ze stan sprzetu znacznie odbiega od tego, co zostalo opisane w ogloszeniu.

Raczej nie szalej i ogladaj motocykle, ktore masz blisko, a zawsze mozesz zabrac motur do warsztatu jakiegos, albo wziasc kogos, kto sie zna na moturach ze soba.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez Rush » 26/6/2018, 13:27

ChaoticBiker napisał(a):1. wplacenie rownowartosci motocykla przed jazda probna to normalna i zalecana praktyka - jak sie wy-ebyesz to tylko pogratuluja ci zakupu sprzetu :)

2. nie jedziesz ogladac motocykli, ktorych nie masz zamiaru kupic. Od tego sa komisy i salony, do osoby prywatnej jedzie sie z zamiaram kupna i przygotowana kasa. Kupno nie nastepuje w momencie, gdy okazuje sie, ze stan sprzetu znacznie odbiega od tego, co zostalo opisane w ogloszeniu.

Raczej nie szalej i ogladaj motocykle, ktore masz blisko, a zawsze mozesz zabrac motur do warsztatu jakiegos, albo wziasc kogos, kto sie zna na moturach ze soba.

Czyli po prostu daję kasę, robię jazdę próbną a jak coś nie halo to koleś oddaje kase a ja kluczyki do motocykla? A jeśli wszystko ok to wtedy umowa. Nie wiem jaka jest powszechna praktyka przy zakupie motocykla więc wolę się upewnić.
Rush
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/6/2018, 19:19

Re: Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez ChaoticBiker » 27/6/2018, 08:21

tak, co do jazd próbnych to przy zakupie od osoby prywatnej "kasa z góry" to dosyc normalna i coraz bardziej powszechna praktyka. Jesli cos jest nie halo, dziekujesz, oddajesz motocykl, a szanowny sprzedajacy oddaje pieniazki.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez Vasago » 27/6/2018, 12:01

Bez przesady z tym natychmiastowym zakupem. Masz przecież prawo porównać kilka motocykli i nikt nie powinien oczekiwać, że skoro się przejechałeś i było OK, to z automatu podpisujecie umowę.
Natomiast jakiś zastaw wydaje mi się normalny, bo w przypadku jazdy próbnej samochodem dotychczasowy właściciel może usiąść na fotelu pasażera. W przypadku motocykla obcy człowiek dostaje kluczyki i odjeżdża, więc fajnie by było mieć jakiś rodzaj zabezpieczenia. Dodatkowo odstrasza to ludzi, którym się po prostu nudzi i chcieliby się przejechać na czyimś motocyklu.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez jasnoksieznik » 27/6/2018, 13:25

"Cala kasa" to troche duzo jak na poreczenie. Zwlaszcza, ze ja osobiscie, jadac ogladac pojazd nie planuje go kupic od razu za gotowke. Gdy wydaje wiecej niz srednia krajowa na raz, zawsze chce sie przespac z decyzja. Lepiej podjechac dwa razy, niz podejmowac decyzje pod presja.

Za to jakas forme poreczenia, np. 1k PLN i dowod osobisty kierowcy - jak najbardziej rozumiem. Przed wydaniem motocykla warto, zeby sprzedawca zrobil mu zdjecie, zeby wykluczyc wszelkie dyskusje typu "to juz tak bylo".
Pieniadze przekazujemy oczywiscie za pokwitowaniem. Starczy kartka z miejscem, data, godznia i zdaniem "przyjalem 1000PLN na poczet zabezpieczenia na czas jazdy probnej motocyklem XYZ 1234".

Jesli sprawa odbywa sie poza duzym miastem, to NIE dawalbym kupujacemu zadnych papierow - jesli go smerfy zatrzymaja, zawsze mozna te kilka km podjechac, a bez papierow troche glupio krasc moto.

Oczywiscie, po jezdzie probnej dluzszej niz 20min wypada dotankowac motocykl do poziomu takiego samego lub wyzszego, niz byl. Jesli robisz badanie diagnostyczne i nic zlego na nim nie wyszlo (sprzedawca nie robi walka), to raport mozesz zostawic sprzedawcy, jesli jednak nie kupisz - tobie to na nic, a jemu sie przyda.

EDIT: Jesli kupujacy przyjechal samochodem i proponuje kluczyki do auta pod zastaw - lepiej nie. Kraza plotki, ze taki kupujacy kradnie moto, a 15min pozniej przyjezdza i zabiera auto kluczkiem zapasowym.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Czy warto jechać sprawdzać? Honda CBR

Postprzez relel » 6/9/2018, 11:51

Akurat za oddawanie dowodu osobistego to można byłoby ponieść jakieś kary - oczywiście karę by poniósł biorący dowód. ;) Ale zdecydowanie poręczenie nie powinno być wysokie, bo to w zasadzie po 1. odstrasza, a po 2. jednak to pozostawia niesmak związany z brakiem zaufania. Oczywiście nie ma co wierzyć w każdego człowieka, ale jakiś kredyt warto zachować - od razu milej się przeprowadza transakcję. ;)
https://www.fit.pl/uroda/vectus-gdynia-depilacja-laserowa-w-gdyni-w-nowym-wymiarze/16615/ (otwórz link) - skuteczna depilacja laserowa
Avatar użytkownika
relel
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/9/2018, 11:38
Lokalizacja: Kamień Pomorski



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê