Zobacz wÄ…tek - Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy
NAS Analytics TAG

Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez malcolmx » 4/8/2017, 19:09

Witam zrobiłem prawko jazdy kat A i zastanawiam się nad pierwszym motocyklem, zakładam jakiś motor szosowo-turystyczny, raz że lubię turystykę a dwa że mam świadomość że jak kupię coś z R to kwestia czasu i będę odkręcał więc dopuki nie nabędę umiejętności - turystyk. W sezonie będę nim jeździł do pracy tj.: 10km w jedną stronę.
Jak dojrzeję do drugiego moto to pierwszy chciałbym zostawić u rodziców do wypadów weekendowych.
Trzymając się protokołu:
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Niewielkie (moze 500km) głównie motocykle ponad 20 lat temu w kolejnosci WSK3, simson, CZ - śmiało można powiedzieć że moje doświadczenie to ostatnio wyniesione z kursu, obecne motory nijak się mają do tych którymi ja jeździłem.
- Wiek, waga, wzrost,
36lat, 100kg, 174cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
jazda do pracy 30%, turystyka bliższa do 200km 20%, turystyka dalsza (500-1000km) 50%
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
2-4tyÅ›
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
W związku z tym że jest to pierwsze moto to chcę na nie przeznaczyć jakies 5-10 tys jeżeli będa jakieś propozycje powyżej tej kwoty jak najbardziej są do przyjęcia, jednak zakładam że pewnie kilka gleb zaliczę więc szkoda mi na naukę moto za większe pieniądze, na dobre ciuchy oddzielny budżet
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle ile trzeba żeby się w trasie nie martwić że coś się sypnie.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Nakedy , turystyki
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Honda transalp 650, GMW GS 650, Honda Varadero Dl650,Suzuki DL650 V-Strom no i od zawsze Indian Chief

Tak jak pisałem proszę o propozycję na pierwsze moto. Z góry dziękuję.
malcolmx
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/8/2017, 19:00


Re: Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez Oastra » 5/8/2017, 13:16

Do 10 tyś da się też kupić kawasaki er6f lub bandita 650S. To są bardzo uniwersalne motocykle które sprawdzają się zarówno w mieście jak i trasie. Nie wiem jak z kawasaki ale do bandita jest mnóstwo turystycznych akcesoriów więc można go nieźle przygotować na dłuższą trasę.
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55


Re: Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez Zimny72 » 5/8/2017, 13:57

Żeby kupić moto dobrze utrzymane tj. w akceptowalnym stanie technicznym musisz mieć przynajmniej 10kpln. Co do turystyki - turystyka turystyce nierówna. Jedni zasuwają wyłącznie po szosach, drudzy pchają się w teren. Jeżeli masz zamiar jeździć głównie po asfaltach (tak robi 80% podróżników), to wymienione przez ciebie sprzęty średnio się nadają (poza małym V-Stromem) - bardziej bym szukał czegoś szosowo-turystycznego jak np. BMW F800GT. Jeżeli jednak chcesz głównie jeździć po lasach i wertepach, to wymienione przez ciebie sprzęty się nadadzą. Fajny jest też Kawasaki Versys 650 - taki niedoceniany funbike, bardziej na asfalty, ale po szutrze też da radę. Podobnie jak V-Strom.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez malcolmx » 5/8/2017, 17:10

Dziękuję za sugestie, myślę że tak jak piszecie będzie to głównie turystyka szosowa , dobrze jakby można było bez strachu zjechać na drogę szutrową. Co do kwoty budżet nie jest jakimś poważnym ograniczeniem ale szkoda mi wydawać 50 tyś na motor który zaliczy pierwsze gleby, jeżeli macie coś wartego uwagi za rozsądne pieniądze to proszę o propozycje.
malcolmx
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/8/2017, 19:00

Re: Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez malcolmx » 5/8/2017, 18:13

Spodobał mi sie Kawasaki Versys 650, jednak nie wiem czy przy moim wzroście nie będzie za wysoki?
malcolmx
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/8/2017, 19:00

Re: Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez setup » 20/8/2017, 14:34

Trzeba się przymierzyć ale nie sądzą bo 174 cm nie jest tak mało. Ew. akcesoryjna kanapa. Tak a propos szutrów to ważne jest ogumienie, bo szosowych oponach nadal będzie średnio.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Motocykl szosowo turystyczny jako pierwszy

Postprzez Martynaxx » 27/8/2018, 09:31

Gdy tylko zaczęłam pracę na bardziej ugruntowanej pozycji zaczęłam myśleć nad samorozwojem. Uznałam, że w końcu przyszedł czas na spełnienie swoich marzeń. Wśród nich znajdował się własny jednoślad. Od dziecka marzyłam o pokonywaniu kilometrów za pomocą motorka. Zawsze kojarzyło mi się to z wielką przyjemnością oraz wolnościąwiesci.bydgoszcz.pl/2018/03/06/realizacja-swoich-marzen-i-kurs-w-krakowie/]http://wiesci.bydgoszcz.pl/2018/03/06/realizacja-swoich-marzen-i-kurs-w-krakowie/[/url]
Martynaxx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/8/2018, 09:25



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê