Zobacz wątek - Za szerokie spodnie skórzane a bezpieczeństwo
NAS Analytics TAG

Za szerokie spodnie skórzane a bezpieczeństwo

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Za szerokie spodnie skórzane a bezpieczeństwo

Postprzez sebastianflip » 20/8/2018, 10:11

Szanowni,

prośba o odpowiedź na nietypowe pytanie. Otóż wszedłem w posiadanie skórzanych spodni motocyklowych Dainese Controll. Spodnie kupiłem w idealnym stanie dosłownie za grosze. Problem w tym, że są za szerokie o 1 - max 2 rozmiary (tzw. efekt pampersa). Dodam, że na długość są idealne tj. po zajęciu pozycji na motocyklu wszystie protektory są na swoim miejscu. Po spięciu z kurtką oczywiście nie przeszkadza mi że spodnie są za szerokie (oprócz efektów wizualnych). Pytanie brzmi - czy według was ma to jakiś istotny wpływ na bezpieczeństwo? Czy ktoś praktykował zwężanie odzieży skórzanej u kaletnika?

Dzięki!

S
sebastianflip
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22/6/2018, 13:44


Re: Za szerokie spodnie skórzane a bezpieczeństwo

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 20/8/2018, 19:31

Na moj zdrowy rozum nie do konca chodzi o to, żeby na siedząco mieć protektory na swoim miejscu, tylko w momencie ślizgu/upadku. Za duże spodnie mają możliwość się przesunąć lub przekręcić, a wtedy protektor może automatycznie uciec w miejce, w ktorym niekoniecznie będzie potrzebny.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Za szerokie spodnie skórzane a bezpieczeństwo

Postprzez NightRide » 23/8/2018, 12:41

Przylegajaca odziez to raczej podstawa - raz ze protektory a dwa ze jezeli jest zbyt luzna to w trakcie upadku moze takze doprowadzic do uszkodzenia skory noszÄ…cego.
Też drażni cię łupież? Sprawdź http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,247861,pityver-body-care.html (otwórz link)
Avatar użytkownika
NightRide
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/8/2018, 07:33
Lokalizacja: Gdynia



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê