Drętwienie rąk na motorze

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Moderatorzy: Walenty, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, Bostorn, Miczab, Movi, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, leff

Drętwienie rąk na motorze

Postprzez Kuba.pajak » 18/8/2018, 14:28

Witam chciałem zapytać czy jest jakaś rada na drętwienie rąk podczas jazdy na motocyklu?. Ja przejadę około 15 km to już dłonie zaczynają drętwieć. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Kuba.pajak
Świeżak

Re: Drętwienie rąk na motorze

Postprzez tihs » 19/8/2018, 20:58

Powodem drętwienia rąk jest zbyt sztywny chwyt kierownicy,
trzymaj ręce luźno w łokciach i nie ściskaj manetek.

Motoru trzymasz się nogami, a ręce służą tylko do obsługi guzików i nadawania kierunku przy skręcie.
tihs
Świeżak

Postprzez jasnoksieznik » 19/8/2018, 21:27

Słusznie prawi - po dobrym treningu na moto powinny Cię boleć uda. Jak przy innych przeczach, np. jeździe konnej :wink:

Chyba że Ci "drętwieją" ręce od wibracji kierownicy - wtedy albo inną kierownicę, albo akcesoryjne (cięższe) końcówki trzeba założyć. Bo silnik chodzi równo, tak?

EDIT: Na kursie doszkalającym kierownik wycieczki miał fajny patent - w lecie włącz ogrzewanie manetek. Jeśli ściskasz za mocno - będzie za gorąco.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
jasnoksieznik
Stały bywalec

Postprzez Kuba.pajak » 19/8/2018, 21:36

Wydaje mi się że ręce trzymam luźno. Mój brat wybrał się na wycieczkę i tak samo narzekał na drętwienie no chyba że oboje źle trzymamy . Apropo silnika to na jałowym biegu obroty falują ale może jest to falowanie max. 300 obrotów ale do dziś nie wiem dlaczego tak falują
Kuba.pajak
Świeżak

Postprzez ofimec » 20/8/2018, 16:34

Może jest coś nie tak z samym motorem? Warto byłoby sprawdzić, żeby przypadkiem się nie zdziwić, jak pojawią się jakieś problemy.
Bo jednak jest to dziwne, że drętwieją ci ręce, skoro mówisz, że trzymasz je luźno.
"Widzimy ludzi, którzy zgromadzili wielkie fortuny ale często oglądamy tylko ich triumf, pomijając porażki i przeszkody które spotykały ich po drodze." Napoleon Hill
Szosą przez świat.
ofimec
Świeżak

Powrót do Technika jazdy