Zobacz wÄ…tek - Kawasaki zx6r 97. Brak nocy na wyzszych biegach. Pomocy
NAS Analytics TAG

Kawasaki zx6r 97. Brak nocy na wyzszych biegach. Pomocy

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kawasaki zx6r 97. Brak nocy na wyzszych biegach. Pomocy

Postprzez Dwwid9179 » 13/8/2018, 19:25

Witam. Mam problem z moja zx6r z 97r mianowicie od niedawna nie chce isc na wyzszych biegach. 1 2 3 jest ok 4 powiedzmy tez nie najgorzej ale na 5 oraz 6 biegu wgl nie wkreca sie na obroty dusi sie. Gazniki czyszczone po synchronizacji nic nie pomoglo.nowe swiece filtry nic nie pomoglo. Czego szukac dalej ?
Dwwid9179
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/8/2018, 19:18


Re: Kawasaki zx6r 97. Brak nocy na wyzszych biegach. Pomocy

Postprzez ChaoticBiker » 14/8/2018, 08:53

to nie brak mocy na wyzszych biegach, tylko ogólnie brak mocy w moturcyklu.
1.Sprawdz kompresje na cylindrach, i to nie palcem (choc od tego tez mozna zaczac...) tylko pozycz gdzies miernik albo w warsztacie.
2. Sprawdz rozrzad - zawory to jedno, ale czy napewno wszystko otwiera sie tak, jak powinno sie otwierac.
3. czy silnik dymi? Zdrowy silnik, zagrzany nie powinien wypuszczac absolutnie zadnego dymu.
4. pompa paliwa! Sprawdz, czy dziala - motury te potrafia dzialac z uszkodzona pompa, poki sie nie zapowietrzy, ale wlasnie brakuje im wtedy mocy i dlawia sie i w ogole dziwne hopsiupy sie dzieja.

Z powyzszych punktów ja obstawiam pompe paliwa. Oraz filtr paliwa, koniecznie sprawdzic czy dobrze zalozony w dobra strone i czy syfu nie ma! Bo jesli to nie to, no to najwidoczniej silnik sie skonczyl - potwierdzi sprawdzenie cisnienia.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Kawasaki zx6r 97. Brak nocy na wyzszych biegach. Pomocy

Postprzez Dwwid9179 » 14/8/2018, 17:15

Zmieniłem dziś pompke na nową, brak poprawy. Wyczytałem gdzieś w necie żeby zatkac jeden odlot powietrza, tak też zrobiłem i o dziwo polepszylo się. Nie dławi się. Gdzie szukać przyczyny? Przecież nie można jeździć na zatkanym dolocie. Pozdrawiam
Dwwid9179
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/8/2018, 19:18

Re: Kawasaki zx6r 97. Brak nocy na wyzszych biegach. Pomocy

Postprzez ChaoticBiker » 15/8/2018, 08:39

no to kurna gdzies cos zle zalozone. Albo lewe powietrze :)
Nie jestem do konca pewien, ale tak mnie sie wydaje, ze jeden z oddechów powinien byc zatkany.
Tak bywalo w kilku motocyklach, w amerykanskich masz wszystko zamkniete z taka puszka zbierajaca opary benzyny, w wersjach europejskich te przewodu zazwyczaj sobie luzno "wisza", a czasem jeden idzie do baku obok odpowietrznika a drugi w dól z filterkiem albo korkiem.
Nic no, mysle ze zalecana jest lektura serwisówki, albo porównanie z innym zx6r, które dziala poprawnie ;)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości




na górê