Zobacz wÄ…tek - Piaggio zip traci moc
NAS Analytics TAG

Piaggio zip traci moc

i inne małe pojemności
_________

Piaggio zip traci moc

Postprzez szuche » 11/8/2018, 13:03

Dzień dobry, jestem posiadaczem Piaggio zip z 2002 roku. Od jakiegoś czasu skuter traci moc, na zimnym silniku tak do 1 km jeszcze jako tako jedzie ale nie tak samo jak przed awarią. Jak już się nagrzeje to po płaskim dłużej niż zwykle rozpędza się do 40km/h później to już katorga. Co jakiś czas idzie odczuć jakby silnik przygasał i znów pracował. Jak się trafi górkę po drodze nawet minimalną to lepiej zejść i go popchać (prędkość około 15km/h). Natomiast jak z górki to jedzie te szalone 55/60 km/h Filtr powietrza wyczyszczony, gaźnik tak samo. Myślałem najpierw że to może być sprawka świecy lecz wymiana nic nie dała. Tak samo wymiana cewko modułu nie przyniosła żadnych rezultatów. Przebieg skutera ok 22 000 km.

Dziękuję za wszystkie sugestie. Szerokości :)
Ps. Mam wrażenie jakby kopcił troszkę mocniej po odpaleniu. Jak stoi na stopce z kołem w powietrzu kręci się wysoko bez problemu.
Z mierzona kompresja 6.5 MPa. Dużo? Mało?
szuche
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/8/2018, 12:55


Re: Piaggio zip traci moc

Postprzez szuche » 11/8/2018, 20:10

Problem rozwiązany. Aż głupio się przyznać ale może komuś się przyda. Wystarczyła bardzo staranna regulacja gaźnika, wcześniej była robiona ale niechlujnie.
szuche
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/8/2018, 12:55




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê