Zobacz wątek - pierwsze moto do ok 8000 zł
Advertisement
NAS Analytics TAG

pierwsze moto do ok 8000 zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez robo2223 » 8/8/2018, 18:12

Witam na forum.Mam na imię Robert i mam 33 lata.Dwa miesiące temu zrobiłem prawko na kat.A.Zawsze o tym marzyłem lecz nie było czasu lub kasy.Od 10 lat mam prawko kat B i dużo jeżdżę autem więc ruch uliczny nie jest mi obcy.Wiem też że poruszanie się motocyklem to nie to samo co autem,tym bardziej że moje doświadczenie z motorami jest znikome,ponieważ dawno nie jeździłem żadnym motocyklem (poza kursem na prawko),dawno temu był motorower romet,póżniej wsk i mz 251,ale to były sporadyczne przejażdżki motocyklami kolegów. Szukam moto do ok 8000 zł,podobają mi się sporty i motocykle typu naked. Najbardziej podobają mi się honda hornet 600 i cbr 600,lecz nie jestem pewny czy to dobry pomysł na pierwsze moto,boję się że są to zbyt mocne motocykle. Zastanawiam się czy lepiej byłoby kupić coś mniejszego,tylko jest jeden problem mam 194 cm wzrostu i ok 90 kg wagi i nie wiem czy na mniejszym moto nie będę wyglądał jak na skuterze. Proszę doświadczonych kolegów i koleżanki o poradę i propozycje innych motocykli które mogłyby mnie zainteresować.
robo2223
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/8/2018, 12:47


Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez ChaoticBiker » 9/8/2018, 09:55

W tym budzecie to cos raczej starszego.
Masz swoje lata i pewnie leb na karku, Hornet 600 jest dobra opcja, choc jest to jeden z najmocnieszych nakedów w swojej klasie.
Jakbys przejrzal forum, to znalazlbys odpowiedzi, gdyz podobne pytania pojawiaja sie dosyc czesto, wiec pozwole sobie tylko wylistowac to, co uwazam za odpowiednie na duze moto na start (z racji limitu budzetowego to cudów na kiju sie nie spodziewaj, beda raczej starsze konstrukcje). Na start zupelnie odpuscilbym sobie motocykle stricte sportowe (a z racji wzrostu to powaznie bym sie zastanowil, czy w ogóle taki typ pasuje).
Yamaha XJ600 / XJ900 Diversion (no jakze by moglo by jej tu zabraknac!)
Kawasaki ZR7 / ZR7S
Suzuki SV650 / Gladius
Suzuki GSXF600 / 750
Suzuki GSX 600/750 (choc wieksze tez sie prowadza dosyc przyjaznie)
Suzuki GSF Bandit 650 (1200 tez da rady, da sie to okielznac choc moc i moment obrotowy moze przerazac poczatkujacego kierowce)
Kawasaki ER6N / ER6F
Yamaha FZS600 Fazer (osobiscie tego modelu nie lubie za brak mocy w dolnym i srednim zakresie, za to w gornym zakresie zaperdala calkiem znosnie, no ale na dluzsza mete ta charakterystyka bywa irytujaca)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Vasago » 9/8/2018, 10:21

A tak odnośnie większych pojemności. Czy ktoś ma doświadczenia z Multistradą 1200/1200S (sprzed DVT). Zastanawiam się na ile ona jest łatwa do okiełznania, zważywszy, że mój obecny motocykl to filigranowy i niezbyt mocny MT07 :mrgreen: Alternatywą byłby obecny model Versysa 1000, który w testach oceniany jest jako bardzo przyjazny.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez robo2223 » 9/8/2018, 10:58

A co myślicie o hondzie cbf600?znalazlem dwa egzemplarze jeden za 8tyś drugi za 9tyś,ma 76KM więc nie jest tak mocna jak hornet,a w wersji naked wyglada całkiem atrakcynie.
robo2223
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/8/2018, 12:47

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Vasago » 9/8/2018, 11:14

Bardzo rozsądny motocykl. Do tego stopnia, że niektórzy wytykają mu brak charakteru. Wersja S jest jeszcze bardziej praktyczna, tylko okropnie brzydka :P
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez jasnoksieznik » 9/8/2018, 11:41

Na CBF600 jezdzilem tydzien po Kanarach. Nic nie pamietam z tego motocykla - po prostu wsiadlem i jechalem - absolutnie bezproblemowe i przyjane moto. Co do dynamicznej jazdy nic nie wiem, bo wszedzie byly ograniczenia do 40km/h.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Kevala Nrsimha das » 9/8/2018, 20:22

Siema. M nie też interesuje motocykl w tej cenie . Zastanawiam się nad Suzuki gsx-r 600, kawasaki ninja 600, Honda cbr 600. rocznik ok 2000. Głównym kryterium ma być koszt eksploatacji. Który najmniej wychodzi w użytkowaniu. wiadomo używany to co się trafi ,ale na pewno uśredniając jakoś da się to określić . Dzieki za pomoc.
Kevala Nrsimha das
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2018, 20:13

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez ChaoticBiker » 10/8/2018, 15:19

jak glownym kryterium jest koszt eksploatacji to zapomij o którymkolwiek z tych motocykli, bo Cie nie bedzie stac na ich utrzymanie.
Jesli juz musisz koniecznie miec sporta, gdzie klocki hamulcowe bedziesz docinal od duzego fiata, olej lac rzepakowy i to tylko jak ubedzie, oponki tylko uzywki ze smietnika z Niemiec, w chlodnicy kraniczanka a do sprzegla tylko dokladac kolejne tarcze, no to nie ma znaczenia, który. Suzuki i Honda wypadaja tu podobnie, Kawasaki tylko odrobinke gorzej.
Honda zdaje sie tez palic na mniej przy ostroznej jezdzie, ale nikt nie kupuja sporta, by uprawiac nim eco-riding.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Kevala Nrsimha das » 10/8/2018, 18:19

ChaoticBiker, trochę mnienie zrozumiałeś. Mam swoje lata i sporo kilomerór zrobione, spokojnie ponad milion, ile nie wiem nawet. Jeździłem od motoroweru z pedałami 1KM do autokaru 530KM . Jkies pojęcie mam o kosztach eksploatacji. Tutaj chodziło mi o porównanie ,bez szczegółów, który pali najwięcej, ma drogie części ,sypie się etc. Koszty rosna wiadomo . inny może kosztować ale mniej niż konkurent. Na oleju z frytek to raczej diesle ,benzyna nie pójdzie :) .ale dzięki bo w sumie odpowiedz dałes -koszty porównywalne.
Kevala Nrsimha das
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2018, 20:13

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Rura » 12/8/2018, 00:32

Kolego Praktyku...
Powinieneś wiedzieć podstawową rzecz - chcesz kupić nastoletniego gruza jak najtaniej... jeszcze sporta... O które większość ludzi (szczególnie u nas) nie dba, bo to po pierwsze - ma zapindalać do odcinki najlepiej po prostej, bo na zakrętach to się wywrócić można, a po drugie - ewntualnie wyglądać, coby towary lusterka urywały...
Ogólnie - co z tego nie kupisz, to pod względem ekonomii będzie nietrafioną inwestycją. I tutaj najmniej(teoretycznie) upierdliwą będzie CBRka (zależy pod kim jeździła). A ogólnie to musi obejżeć taki zakup ktoś kto ma pojęcie o 2 kołach większe niż wyniesione z forumów i taki ktoś naświetli Ci przyszłe wydatki...
Ale o takich podstawowych rzeczach Kolega praktyk-kierowca powinien wiedzieć... i to zgryźliwe coś piszę z pozycji takiego delikwenta który ma prawie 2 bańki na koncie, z tego półtorak omal na dyliżansach.... i 30 lat praktyki na 2 kołach :P.

Dużo delikatniej to ujął Chaotic.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 12/8/2018, 09:06

Jeszcze zależy czy zmierzasz jeździć spod domu pod sklep, postac tam kilka godzin z ziomkami i do domu robiąc przy tym rocznie do tysiąca km, czy jeździć codziennie, nawijać kilometrów, jak kierowca tira plus jeszcze raz w tyg wypad na tor. Jeśli moto ma być bardziej do lansu, niż jazdy to żadne nie wyjdzie za drogo.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Kevala Nrsimha das » 12/8/2018, 19:49

Dzieki koledzy Rura i Dziurawa PodEszwa. Przyjmijmy ze pracuję na jakies półtora etatu to za dużo czasu na dziesiątki km. w sezonie nie będzie czasu. Nie liczę ze taki motocykl zrobi mi jeszcze 100 000 km i to bez awarii. bardziej o doszkolenie się w tym co umiem co jeździłem słabszymi motocyklami. potem za jakiś czas coś młodszego mocniejszego by pasowało nabyć. pozdrawiam
Kevala Nrsimha das
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2018, 20:13

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 12/8/2018, 21:13

Mam nadzieję, że nie odebrałeś mojego posta jako atak w Twoją stronę. Nie miał nim być. Sytuację z dużą ilością pracy doskonale rozumiem, bo sam przechodziłem przez okres pracowania na 2 etaty. Strzelaj w takim razie właśnie w coś z tego co Ci Chaotic przedstawił w pierwszej odpowiedzi. Takie xj600 dla przykładu okrywa się wręcz legendą w kwestii bezawaryjności, a w razie (odpukać) czego części są popularne i tanie. Jeżeli będziesz dbać, to raczej w żadne większe koszta nie powinieneś wpaść.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez jasnoksieznik » 12/8/2018, 21:58

Kevala Nrsimha das - napisz jak człowiek, możliwie dużo. Bez skrótów myślowych. Co, ile, po co, za ile, jak, w ile osób itd. Argumentacja "jeżdżę miliony km, motocykle małe znam i dlatego teraz potrzebny mi sport 600ccm po cenie złomu" jest słaba. A my wróżki nie jesteśmy.

Generalnie, każde moto pow. 500ccm za 8tys. będzie drogie w eksploatacji i może się posypać w każdym momencie. Póki to Japończyk ze świętej trójcy, to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Wszystko jedno który, bo 90% zależy od stanu konkretnego egzemplarza.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Rura » 12/8/2018, 22:20

Napisałbym nawet 95%, jakieś 3% od zaangażowania usera... A te pozostałe 2 to zwykłe szczęście...
A za 8 koła to chcesz panie Kolego kupić tanio jak najnowszy gruz... Niestety...
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez robo2223 » 13/8/2018, 06:47

Wracając do mojego pytania o pierwsze moto do 8 tyś, to zastanawiam się czy przy moim wzroście 194 cm honda cbf 600 nie będzie za mała na mnie.Musiałbym poszukać gdzieś w okolicy żeby podjechać i się przymierzyć.
robo2223
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/8/2018, 12:47

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez jasnoksieznik » 13/8/2018, 09:13

Wracając do Twojego pytania, to CBF600 będzie mniej za mała, niż większość motocykli dla początkujących. Przy moich 185cm było to moto klasy "zdecydowanie odpowiednie wielkością".
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez ChaoticBiker » 13/8/2018, 10:20

Nam sie tu dwa watki zrobily. Trza by uproscic.
CBF600 bedzie b.dobre dla robo2223

CBR600 bedzie najrozsadniejszym wyborem dla Kevala Nrsimha das, bo te motocykle zazwyczaj sa kupowane przez ludzi bardziej rozsadnych. Ale ostatecznie, porozgladaj sie i kup ten egzemplarz, którzy znajdziesz w najlepszym stanie, choc musisz byc przygotowany ze trza bedzie na starcie pare tysiecy w niego wlozyc - w bajki typu "nie wymaga wkladu finansowego" przy tej kwocie nie ma co wierzyc.
Co do doswiadczenia na sprzetach, wiesz, nie jeden tutaj taki jest, ja tez jezdzilem na pierdopedach 25cc i 0.5 konia do zestawów szesnastokolowych i 1200 koni. A takze autami sportowymi w jezdzie na torze, dodam, ze takimi co to przyspieszaja 0-100 w 3.4s. A 200 osiagaja niedaleko potem.
I wiesz co? Cale to doswiadczenie moge sobie o kant dupy zarysowac w porównaniu do jazdy motocyklem.

Co do kosztów eksploatacji jest podobnie - zaniedbania czy podejscie typi "zrobie to pozniej", "jeszcze pojezdzi" w samochodzie moga spowodowac postój na poboczu i czekanie na pomoc drogowa. Takie same podejscie do eksploatacji w motocyklu, zwlaszcza sportowym, zakonczy sie wizyta rodziny na Twoim pogrzebie. Nawet te nastoletnie gruzy beda osiagaly przyspieszenia i predkosci, do jakich moga sie rownac jedynie auta egzotyczne.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez Kevala Nrsimha das » 15/8/2018, 18:24

Dziurawa Podeszwa napisał(a):Mam nadzieję, że nie odebrałeś mojego posta jako atak w Twoją stronę. Nie miał nim być. Sytuację z dużą ilością pracy doskonale rozumiem, bo sam przechodziłem przez okres pracowania na 2 etaty. Strzelaj w takim razie właśnie w coś z tego co Ci Chaotic przedstawił w pierwszej odpowiedzi. Takie xj600 dla przykładu okrywa się wręcz legendą w kwestii bezawaryjności, a w razie (odpukać) czego części są popularne i tanie. Jeżeli będziesz dbać, to raczej w żadne większe koszta nie powinieneś wpaść.

Spoko , nie uraziłeś mnie . dzięki za sugestie. dziś oglądałem jedną cbr 900 , wyglądała nieźle(wizualnie) ale wycieki tu i tam zniechęciły . szukam dalej. wiem miała być 600, ale z sensem w okolicy ie widze a jechać po motocykl za 6000 jakieś 400-500 km to nir mam czasu.
Kevala Nrsimha das
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2018, 20:13

Re: pierwsze moto do ok 8000 zł

Postprzez jasnoksieznik » 15/8/2018, 21:40

Czyli tak: Nie masz pieniędzy na sprawdzone moto, nie masz czasu szukać sprawdzonego moto, nie masz doświadczenia z większymi moto (nie napisałeś, z jakimi i ile, więc zakładam, że nie masz, bo to statystycznie rzadkie) i nie masz poważania do tego, co sugerujemy.

Jak dla mnie, to kupuj co Ci się podoba i miej szczęście. Tylko jeździj daleko ode mnie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê