Zobacz wątek - Problem ze skrzynią biegów
NAS Analytics TAG

Problem ze skrzynią biegów

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem ze skrzynią biegów

Postprzez Kameleon123 » 6/7/2018, 18:34

Witam, mam problem z moją skrzynią biegów w mojej sv 650, mianowicie choćbym nie wiem jak się starał przy turystycznej, spokojnej jeździe słychać głośne stuki ze skrzyni biegów. Znam zasady zmiany biegów, noga zaczyna noga kończy, wszystko trwa poniżej sekundy. To nie jest mój pierwszy motocykl, na poprzednim nie miałem tego problemu, na motocyklach znajomych również wchodzi wszystko cicho i łagodnie. Problem ze skrzynią nie występuje jednak przy agresywnej jeździe, gdzie manetke odwija się szybko, szybko rosną obroty wtedy biegi wchodzą jak w masło... W ruchu ulicznym w mieście każda próba zmiany biegów kończy się stukiem, a wiadomo, że w mieście na agresywną jazdę nie ma co liczyć...
Olej zmieniony jakieś 100 km temu na valvoline, wcześniej latałem na motulu 5100 i problem również występował. Dodam, że stuki na zimnym, nie rozgrzanym oleju są głośniejsze, na rozgrzanym zdarzają się, ale są cichsze i rzadsze.
Problem leży w samej skrzyni, może kończy się sprzęgło i nie wysprzęgla do końca? ale znowu motocykl nie ciągnie na 1, oraz sprzęgło się nie ślizga... Luz na klamce książkowy 1-1,5cm
Kameleon123
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/7/2018, 18:21


Re: Problem ze skrzynią biegów

Postprzez henio12323 » 6/7/2018, 20:22

niektóre moto tak po prostu mają, mozna próbowac zalewac lepsze oleje np 300V, ja mam fz6 i jak wbijam rano bieg to sie pół osiedla budzi :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Problem ze skrzynią biegów

Postprzez Makseicento » 6/8/2018, 13:27

może to kwestia oleju? zobacz na amjoil.pl, mają duży wybór :lol:
Makseicento
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/8/2018, 13:14



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê