Zobacz wÄ…tek - Pierwszy cross,
NAS Analytics TAG

Pierwszy cross,

Enduro, Cross
_________

Pierwszy cross,

Postprzez gracus211 » 30/6/2018, 12:15

Witam, wiem że takich pytań już było z miliard, ale chce się dowiedzieć jak to będzie w moim wypadku. Mam 16 lat, 170cm 65kg, NIGDY nie jeździłem na jednośladzie, jedynie umiem dobrze na rowerze jeździć. Mam budżet do 6.000 PLN, i teraz najwazniejsze, ojciec cały czas mi trąbi że lepiej kupić nowego ze salonu jakiegos no-name który jest nowy i ma gwaracje ale nie jest zajechany, a ja uważam, że lepiej kupić markowy, myślałem o yz 125, ale ojciec się upiera że lepszy nowy chinol z salonu niż markowy styrany. A to że nie jeździłem, to chyba da rade się nauczyć na pierwszym crossie, mam dosyć siły i zwinności, także szybko się uczę. Jeśli ktoś byłby w stanie opisać co i jak, pokaże to ojcu i może w koncu przemówi do niego myśl że chińczyków nie opłaca się kupować. :?
(tylko cross, nie enduro z tego wypadku że mam 300 metrów na tor więc enduro mi nie potrzebne)
gracus211
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/6/2018, 11:40


Re: Pierwszy cross,

Postprzez henio12323 » 30/6/2018, 21:13

na nowego KTMa przykłądowo ( pracuje w KTM i mam 100% info ) masz miesiąc gwarancji na taki pojazd...

to jakim cudem chinczyki mogą dac dłuzsza gwarancje :D pewnie zleją cokolwiek totalnie.

moim zdaniem zakup nowego chinczyka do jazdy na codzien mija sie kompletnie z celem, to nie są motocykle do jazdy i nauki, wg mnie są NIEBEZPIECZNE nie maja zadnych homologacji, duzo elementów jest tak marnej jakosci że próba normalnej jazdy moze sie skonczyc np peknieta kierownicą po skoku - jak to do ojca nie dotrze - to pewnie nie jest twoim ojcem :D

chinskie crossiki maja sens jedynie do zabawy / dla dziecka kilku letniego, tam przy dzieciaku co wazy kilkanascie kilo i rozpedza sie do prędkosci marszu dorosłego człowieka z motocyklem nic sie nie stanie, - a dla starsyzch do zabawy spoko, sam miałem cos tego typu tylko z kwitem i smigałem po asfalcie ( tutaj jak jest kwit to zwykle są to wersje troche lepiej zrobione bo jakies normy spełnic muszą ) na codzien nie dało by sie tego uzywać bo potrafi cos sie posypać w mało fortunnej chwili. teraz sie robi na to moda jako np zabawa w supermoto po torze gokartowym, czy jakies małe tory MX i sciganie - ale za 6 tysiecy takie moto po pół roku takie jzabawy bedzie warte 1000 zł :D i do niczego wiecej sie nie nada
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Pierwszy cross,

Postprzez gracus211 » 30/6/2018, 22:17

dzięki wielkie, przeczytałem ojcu to co napisałeś i nawet słowem się nie odezwał :mrgreen:
mam nadzieje że to przemyśli i do niego dotrze w końcu to, że lepiej kupić normalny sprzęt na tor a nie jakieś chińskie buble
oczywiście ojciec też 0 wiedzy praktycznej o motocyklach, jak ja, jedynie teorii nie mam najgorszej, trochę o tym czytałem, ale tutaj to praktyka jest najważniejsza, pozdro :D
gracus211
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/6/2018, 11:40

Re: Pierwszy cross,

Postprzez Moto.Dukla » 30/7/2018, 18:41

To prawda, dlatego ważne jest to aby nie wpakować się na minę podczas zakupu i to dotyczy przede wszystkim motorów używanych, trzeba mieć ten fakt na uwadze. Czasami lepiej dołożyć i wybrać coś sprawdzonego niż potem żałować mino początkowych tańszych kosztów.
Moto.Dukla
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30/7/2018, 18:31

Re: Pierwszy cross,

Postprzez dares » 13/9/2018, 11:17

Chyba lepiej na pierwszy raz kupić coś używanego i nie mocnego.
dares
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/9/2018, 10:56

Re: Pierwszy cross,

Postprzez pomaranczka » 13/9/2018, 11:35

Nigdy nie kupiłbym chińczyka, bo nowy, zamiast kilkuletniego sprawdzonego sprzętu. OK, cross na pewno będzie miał ciężkie życie przed tobą - teren, błoto, piach. Ale on do tego jest stworzony. W latach 80 różne wynalazki przejeżdżały Dakar i technologicznie nie były nawet blisko sprzętów z 200X roku. Twój samochód stracił moc? Dymi? Śmierdzi? To może być problem z filtrem cząstek stałych. Sprawdź swój DPF (otwórz link)
pomaranczka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/9/2018, 18:36



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê