Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez Bananowy » 27/7/2018, 12:47

Czesć, od niedawna jestem posiadaczem prawa jazdy kat. A i chciałbym zakupić swój pierwszy motocykl. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie - dosłownie kilka przejazdów na 125cc oraz kurs na Yamashce XJ6 (swoją drogą - bardzo dobrze mi się jeździło na tej 600cc).

Jakie mam oczekiwania:
- mało awaryjny oraz tanie części!
- pojemność 500 - 650 cc
- małe spalanie - 5 - 5,5l
- cena max 6000 zł
- super by było coś powyżej roku 2000 w tej cenie

Podsumowując: zależy mi na czymś niepsującym się, z dostępem do tanich części oraz w miarę niskim spalanie. Nie zależy mi na dużej mocy, ale chciałbym móc swobodnie pośmigać po autostradzie. Osobiście podobna mi się Kawasaki ER5 ale wiele osób odradzało mi ze względu na "Awaryjność marki" - cokolwiek to znaczy. Bardzo proszę o pomoc.
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16


Re: Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 27/7/2018, 14:29

Posiadam er5 z 99 roku i po przejechaniu nią (jak dotąd) 7 tys km nie odnotowałem żadnych awarii. Xj 600 było moim drugim w kolejności typem. Ma opinię niezniszczalnego moto. Ludzie jedynie narzekają na słabe hamulce i głośny kosz sprzęgłowy. Co do mankamentów er 5 również można wrzucić słabe hamulce (stalowy oplot ponoć pomaga, ale jeszcze się nie dorobiłem) i zawieszenie lubi dobić przy gwałtowniejszym hamowaniu.
Generalnie w tych pieniądzach powinieneś znaleźć sprawną sztukę (szczególnie od osoby prywatnej, a nie handlarza). Części takich moto jak er5, xj 600, gs 500 (ten lubi olej łykać) czy cb 500 będą tanie ze względu na popularność. Poprzymierzaj się, zrób jazdy testowe, a wątpliwości powinny się rozwiać. Powodzenia
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez ChaoticBiker » 27/7/2018, 15:29

Jak powyzej. Posiadalem badz nadal posiadam wszystkie z powyzszych motocykli i XJ600 z konca produkcji bedzie najlepsza inwestycja- jest znacznie zwawsza od er5/er6 czy gs500. A moze nawet przyszalec i XJ900? Duzej roznicy w mocy nie ma, bardziej wiecej dolu jest, z jednej strony nieco wiecej pali, z drugiej pancerny wal napedowy - odpada obsluga lancucha.

Mysle, ze jak oszczednosci sa priorytetem to w tej cenie trza isc w XJ600/XJ900
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez Bananowy » 27/7/2018, 16:28

Dziękuję za opinie. Problem ze ta yamacha mi sie strasznie nie podoba. Nie znosze owiewiek...
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16

Re: Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 27/7/2018, 19:48

Z tego co mi wiadomo to xj600 wychodziły w wersjach z owiewką oraz bez. Te bez owiewki zdaje się były z klasyczną okrągłą lampą.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez Bananowy » 27/7/2018, 23:13

A co sądzicie o Kawasaki ER5? Czy faktycznie marka Kawasaki jest tak awaryjną jak mówią? Czy mogę bez obaw to kupić? Czy coś drogiego może się tam zespuć?
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16

Re: Pierwszy motocykl do 6000 zl - konkretne wymagania

Postprzez jasnoksieznik » 27/7/2018, 23:35

Kawa ER-5 to członek świętej trójcy motocykli dla początkujących z przełomu wieków (pozostałe to pięćsetki CB i GS). Jeden z najnormalniejszych japońskich motocykli, który jest potwierdzeniem solidności i porządnego wykonania. To co jest, jeśli jest niezajeżdżone i jeśli jest choć trochę zadbane, jest prawie niezniszczalne.

Co nie oznacza, że ER-5 nie ma wad - zawieszenie z tyłu wytrzymuje jednego przeciętnego człowieka i hamulec tylny jest mocno budżetowy - przy moich 90kg zawias mógł dobić podczas podjeżdżania pod krawężnik, a hamulec wymagal troche sily i byl kiepsko dozowalny. Przedni hamulec hamował, ale też szału nie było.

Ale przy tym budżecie niespecjalnie możesz sobie pozwolić na wybrzydzanie. Dość powiedzieć, że za te pieniądze kupisz dwie akcesoryjne nawigacje do BMW R1200GS.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê