Zobacz wÄ…tek - Dziwne numery na bloku silnika
NAS Analytics TAG

Dziwne numery na bloku silnika

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Dziwne numery na bloku silnika

Postprzez Tweety1980 » 23/7/2018, 12:21

Rozglądam się z pierwszym motocyklem i upatrzyłem sobie CBF 600. Po dłuższych oględzinach moto wydaje się OK jednak moją wątpliwość wzbudziły dodatkowe numery wybite pinmarkerem na bloku silnika. Numery są wybite przy użyciu ręcznego pinmarkera.
IMG_20180720_113224.png

Czy ktoś spotkał się z takimi numerami? Z czego one wynikają?


P.S.
Jeżeli to złe miejsce na forum to proszę o przepięcie wątku do odpowiedniego działu.
Tweety1980
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/7/2018, 11:57


Re: Dziwne numery na bloku silnika

Postprzez ChaoticBiker » 24/7/2018, 09:56

A to ciekawostka. Zeby te numery nabic, to silnik musial raczej byc poza motocyklem.
Osobiscie spotkalem sie z takim czyms tylko raz - numery czesci, ktore ida na handel byly w ten sposob nabijane na zlomie. Mogloby to swiadczyc, ze ten silnik nie pochodzi od tego motocykla, tylko jest to skladak. Warto by zerknac, czy numery silnika zgadzaja sie z numerami w dowodzie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Dziwne numery na bloku silnika

Postprzez Tweety1980 » 25/7/2018, 19:54

Może komuś ta informacja się do czegoś w przyszłości przyda.
Otrzymałem informację, że są to numery bloku silnika - nie do końca ufając zacząłem więc szperać. Przyglądnąłem się aukcjom (szczególnie zagranicznym) gdzie można znaleźć silniki do CBF. Widać na innych egzemplarzach, że w ty miejscu takowe numery występują.
Osobiście nie wydaje mi się aby była możliwość (jeżeli silnik miałby być z odzysku) aby trafił na kilka siników znakowanych w ten sam sposób (numery oczywiście różne).

Osobiście gdybym handlował takim towarem nie nabijałbym numerów w sposób rzucający się w oczy w tak ostentacyjny sposób.

Może jakiś posiadacz CBFki z 2006 (może wcześniejszych) mógłby sprawdzić czy takie numery też posiada.
Tweety1980
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/7/2018, 11:57

Re: Dziwne numery na bloku silnika

Postprzez Fugu » 26/7/2018, 06:20

Sciagnij sobie instrukcje do twojego motocykla i doczytaj gdzie sa wbijane numery silnika.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Dziwne numery na bloku silnika

Postprzez ChaoticBiker » 26/7/2018, 08:49

Sasiad ma taki motur, wiec podszedlem sprawdzic. I nie ma w tym miejscu zadnych numerów.
Nie jest to numer silnika, gdyz ten jest ladnie rowniutko i pieknie wybity w ramce w zaebyscie ciezko dostepnym miejscu - na dole skrzyni korbowej, w glebi. Bez dobrego swiatla i motocykla podniesionego na rampie nawet nie podchodz do proby jego odczytania!

Poprzegladalem sobie aukcje na ebay, i tam wiekszosc silnikow nie ma takich numerów. Jeden znalazlem z numerami wydrapanymi odrecznie w identycznym miejscu, aukcja ze scrap yardu z motocykla powypadkowego.

Ale moze to po prostu znakowanie czesci jest? Jakis system antykradziezowy, taki prymitywny datatag czy cos?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dziwne numery na bloku silnika

Postprzez Tweety1980 » 28/7/2018, 10:42

Finalnie zdecydowałem się na zakup pojazdu.
Mając go już w garażu zweryfikowałem raz jeszcze dokumentację motocykla ze stanem faktycznym. Numery silnika znajdują się w innym miejscu i są zgodne z dokumentacją.
Więc numer ten nie jest na pewno numerem silnika. Chyba bym się zgodził z tezą, że to jakieś znakowanie antykradzieżowe.
Tweety1980
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/7/2018, 11:57



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości




na górê