Zobacz wÄ…tek - Opony Honda CB500
NAS Analytics TAG

Opony Honda CB500

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Opony Honda CB500

Postprzez MrHutnik » 9/5/2018, 16:55

Cześć.

Przebiłem ostatnio tylną opone w swojej hondzie cb500(pc26 - 1994), więc stwierdziłem, że to dobry moment, żeby zmienić opony. I tutaj pojawia się mój problem, bo nie bardzo wiem jakie wybrać. Wiem jakie są rozmiary(przód: 110/80-17, tył: 130/80-17), ale nie bardzo wiem czy jest coś jeszcze na co powinienem zwracać uwagę?

Motocyklem poruszam się głównie po mieście(codzienne dojazdy do pracy), raczej nie mam sportowych zapędów, więc nie muszą to być opony z najwyższej półki (choć zdarzało mi się wjeżdżać na autostradę, więc indeks szybkości chyba w okolicach H) . Dobrze by było gdyby w miarę dobrze radziły sobie też w deszczu, choć wiadomo, że nie ma co oczekiwać cudów. Z drugiej strony zależy mi na cenie, bo planuje motocykl sprzedać na przyszły sezon, więc nie chce przesadnie dużo w to inwestować, no ale bede sam na tym jeździł, więc nie chce tez jakichś używanych z niewiadomą przeszłością. Renowacji opon raczej nie zakładam bo motocykl mam trzeci sezon a nie wymieniałem ich odkąd kupiłem motocykl, więc warto byłoby je już zmienić.

Myślałem o Continental ContiGo!. Jakieś opinie na temat tych opon?

Dziękuje z góry i pozdrawiam ;)
MrHutnik
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/5/2018, 16:35


Re: Opony Honda CB500

Postprzez henio12323 » 9/5/2018, 18:27

pracuje w sporym serwisie motocyklowym opon sprzedajemy sporo, ja akurat na serwisie wiec tylko montuje :D ale jakbys chciał dobre gumy w dobrej cenie - a przynajmniej doradztwo jaka gume warto załozyc to podeslij mi na PW swoj numer telefonu zadzwonie, dowiem sie co i jak wczesniej i podam kilka dobrych gum do twojego moto i ewentualnie ceny

dodam że do amatorki ja wybrałem do swojego moto michelin pilot road 4, guma uniwersalna ale bardzo komfortowa co do ceni amator, genialna na mokrym - wiec bezpieczna w kazdych warunkach. kto jeździ bardzo dynamicznie narzeka że troszke "pływa" moto przy szybkich winklach, ale jako normalny uzytkownik ja takich problemów nie stwierdzam :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości




na górê