Zobacz wątek - sprzęgło szarpie
NAS Analytics TAG

sprzęgło szarpie

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

sprzęgło szarpie

Postprzez benyco » 29/7/2015, 21:17

mam taki problem ze jak zapale motor to sprzegło działa idealnie ale wraz z tym jak motor sie rozgrzewa to sprzegło chodzi coraz gorzej. Gdy motor jest gorący i puszczam sprzęgło to motor powoli zaczyna ciągnąć ale w połowie całej tej operacji następuje mocne szarpnięcie tak jakby sklejenie sprzegła albo jakby po prostu linka sie zerwała lub bym strzelił ze sprzegła. To jest takie uderzenie jakby w trakcie puszczania sprzęgła jakiś tryb o mykał o jeden ząb. Motor ma 1100km przebiegu. Benyco br125
benyco
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29/7/2015, 21:04
Lokalizacja: iława


Postprzez bassman » 13/6/2016, 15:57

Jak zadawałeś to pytanie nie miałem jeszcze motocykla. Szukając tego problemu na forum natknąłem się na Twój wpis. Mam to samo w Junaku 123 od jeszcze mniejszego przebiegu. Na zimnym jest OK. W miarę rozgrzewania oleju problem pojawia z efektami, jak opisujesz. Nawet wymiana na Motul 7100 4T 10W50 nic nie pomogła (może szarpanie jest ciut mniejsze ale jest nadal wyraźne). Czy rozwiązałeś problem?
pozdrawiam
bassman
bassman
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5/4/2009, 14:10


Re: sprzęgło szarpie

Postprzez kondzio_89 » 30/4/2018, 23:22

Witam bardzo proszę o pomoc w bliźnisczej sprawie. Kupiłem Junaka Racer 125 i problem występuje praktycznie od początku ... Motocyklem nie da się praktycznie normalnie ruszyć bez charakterystycznego terkotania jeśli sie da średnie obroty natomiast przy niskich motocykl zgaśnie. Sytuacja także nie uległa poprawie po wymianie oleju na motul 10W/40 i nie wiem co może być nie tak :cry:
kondzio_89
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/4/2018, 23:13



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê