Zobacz wÄ…tek - Owiewka
NAS Analytics TAG

Owiewka

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Owiewka

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 9/2/2018, 13:11

Witam
Chcialbym zapewnić sobie jakąś ochronę przed wiatrem (czy raczej pędem powietrza?) w czasie jazdy.
Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/szyba-owiewka-kawasak ... 43877.html
Oraz takim:
http://allegro.pl/uniwersalne-deflektor ... 11177.html
Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy owe produkty są warte kupna, bądź polecić coś co da zamierzony efekt?
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Owiewka

Postprzez qubus333 » 9/2/2018, 18:08

Z tą szybą w moto bywa różnie. Zależy to np. od wzrostu kierownika. Kumpel na TDM do szyby dołożył deflektor i mówi, że jest idealnie. A dla mnie na jego moto tez 'idealnie' ale idealnie wieje w kask tak, że cała głowa lata :-) No ale tułów mam osłonięty :-)
Struga wiatru kierowana jest przez szybę do góry i teoretycznie powinna pomóc ale na swoim przykładzie wiem, że bywa różnie.

Pytanie odnośnie tych owiewek na dłonie. Po co Ci to?
Żeby zimą nie wiało? IMO to jakieś nieporozumienie - ale może sie mylę
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Re: Owiewka

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 9/2/2018, 18:54

Jakbyś zgadł z tymi rękoma ;) Jeżdżę również przy minusowych temperaturach. Do +5 stopni jest spoko. Poniżej zera to po 20 km zaczynają rece z zimna boleć. Szybę pewnie przetestuję. Zmierzę sobie jutro dokąd by mi sięgała i ocenię czy deflektor do szyby będzie potrzebny.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Owiewka

Postprzez Zimny72 » 9/2/2018, 19:27

Dziurawa Podeszwa napisał(a):Jakbyś zgadł z tymi rękoma ;) Jeżdżę również przy minusowych temperaturach. Do +5 stopni jest spoko. Poniżej zera to po 20 km zaczynają rece z zimna boleć. Szybę pewnie przetestuję. Zmierzę sobie jutro dokąd by mi sięgała i ocenię czy deflektor do szyby będzie potrzebny.


Lepiej kup sobie dobre rękawice zimowe: ocieplane i z membraną. Ewentualnie jakieś normalne handbary.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Owiewka

Postprzez Rybak33 » 17/2/2018, 19:45

Jak Ci marzną dłonie to kupuj podgrzewane manetki, ja u siebie mam zamontowane te z oxforda:
https://alemotocykl.pl/pl/p/PODGRZEWANE-MANETKI-MOTOCYKLOWE-OXFORD-SPORTS-2017/286 (otwórz link)
Jest kilka modeli,więc zadzwoniłem tam i mi fachmany dobrali. Przetestowałem je na sucho to znaczy zamontowałem ale nie jeździłem jeszcze bo nie było okazji, odpaliłem grzanie i na maksymalnym biegu parzą w ręce więc jest moc :D
Co do szyby to kurcze jest to różnie tak jak kolega wyżej pisał czasem wystarczy założyć deflektor i jest malina jak w moim przypadku a czasem założysz defletkor albo szybę i masz dwa razy gorzej niż miałeś. Jak jesteś wysoki to moim zdaniem ta szyba Ci nie pomoże wręcz odwrotnie.
Rybak33
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17/2/2018, 18:22



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê