Zobacz wątek - Wybór Motocykla Enduro/Dual Sport 400+
NAS Analytics TAG

Wybór Motocykla Enduro/Dual Sport 400+

Enduro, Cross
_________

Wybór Motocykla Enduro/Dual Sport 400+

Postprzez maniecznik » 13/2/2018, 17:45

Witam wszystkich na forum.

Głowię się nad zakupem motocykla. Zależy mi na: jak najmniejszej wadze, bezawaryjności,dodatkowo cieszyła by mnie napewno homologacja na 2 osoby.

Sprzęt używałbym 30/70 miasto/teren. Planuje również wybrać się na wycieczkę w sezonie np nad morze i nie chciałbym sie martwić że moto mnie zawiedzie, oczywiście wygoda jest drugorzędną sprawą w tym wypadku.

Oczywistym wyborem była by tutaj DRZ 400S, jednak zastanawiam się nad jakąś alternatywą, myślałem np o KTM'ie EXC 450, ma 6 biegów, co napewno jest na + i jest lżejsza, wiem że to typowe hard enduro ale po odpowiednich modyfikacjach można ją trochę przystosować do moich potrzeb.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie bardzo proszę o odpowiedź.
maniecznik
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/2/2018, 17:43


Re: Wybór Motocykla Enduro/Dual Sport 400+

Postprzez henio12323 » 13/2/2018, 20:59

exc jak najbardziej sie też nada - o ile stać cię na to, bo takie wypady w trasie wyczynowym ahrd enduro tanie nie jest, policz sobie że co 15h mniej wiecej trzeba wymienic olej - czyli praktycznie półtora dnia jazdy i olej do wymiany ( tak w trasie mówie ) wiec na wypad nad morze, mozliwe ze bedziesz musiał olej i filtry brac w plecak :D

oczywiscie dochodza koszta utrzymania ogólnie, w DRZ np, masz mało skomplikowane proste zawieszenie - wlewasz olej i działa az sie posika, a w exc masz bardzo skomplikowane, wymaga czestych serwisów, zeby działało tak jak ma działać. silnik tez wymaga remontów czestych, szczerze - jak miałbym latac po miescie to wolał bym DRZ,
exc tez ma dosc narwaną charakterystyke, co tez w trasie super nie jest ale reszta to juz od ciebie zalezy - bo dać to się da :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê