Zobacz wątek - Buty na miasto do jeansów.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Buty na miasto do jeansów.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Buty na miasto do jeansów.

Postprzez qubus333 » 19/1/2018, 08:58

Szukam butów na miasto do jeansów. Dojazdy do pracy, na działkę, na grilla i do znajomych.
Czyli jazdy na 30 minut i chodzenia na 3 godziny.
Wcześniej miałem XPD WRS ale były za małe, nieco uwierały i sprzedałem.
Ochrona w XPD na poziomie powiedzmy 'umownym' - sztywna podeszwa, palce, pięta i osłona kostki.
Szukam czegoś co bardziej usztywni staw i staw skokowy. Jest to możliwe?
Mysle o:
1. TCX X-Move
2. TCX X-Cube Evo
3. TCX X-Wave
Ktoś używa? Jakieś opinie? Inne pomysły?
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Re: Buty na miasto do jeansów.

Postprzez Zimny72 » 22/1/2018, 17:42

Do krótkich miejskich przebiegów mam Falco Novo2, ale chyba nie o to ci chodzi, tylko o coś co wygląda bardziej jak cywilne buty lub buty sportowe? Poza TCX-ami przyjrzyj się ofercie XPD i Falco.

Kiedyś, z powodu podobnych potrzeb, zainteresowałem się modelem Falco Maxx - do momentu obejrzenia tego filmiku: https://youtu.be/uaAI0AMrqBg (otwórz link). Niby fajne: miękkie, lekkie, w sam raz do łażenia po biurze. Ale weź się wywal w tym i niech ci noga utknie pod moto... Od tej pory mam na stałe jedne buty cywilne w biurze, ewentualnie w kufrze, a na moto Novo2. Mają one usztywnienia palców, pięty i ochraniacz kostek oraz w miarę sztywną podeszwę, która pełni rolę rusztu dla reszty zabezpieczeń. No i nie mają sznurowań, przez szpary których zazwyczaj noga marznie przy dłuższej lub szybszej jeździe.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Buty na miasto do jeansów.

Postprzez qubus333 » 22/1/2018, 18:56

Fajne te Falco Maxx ale właśnie chyba mają taki sam poziom zabezpieczeń jak te wymienione przeze mnie.
Falco Novo2 to, mam wrażenie, taki kompromisowy wybór. Podobne buty robi i Buse i Vannuci - tylko że to nie to :) Jest jeszcze "mała" PUMA ale ciągle sam sobie próbuje wmówić, że trampki motocyklowe wystarczą :-)
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Re: Buty na miasto do jeansów.

Postprzez Zimny72 » 23/1/2018, 08:47

Ja tę firmę Falco bardzo lubię, bo robi fajne buty i jeszcze się nie zawiodłem, a już miałem kilka ich par. Zobacz sobie z ich oferty inne miejskie:
http://giannifalco.com/en/14/products/30/all-uses-urban-line (otwórz link)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Buty na miasto do jeansów.

Postprzez Vasago » 29/1/2018, 08:19

Tez takich szukam i myślałem o Ixonach. Do wyboru model Soldier albo tańszy Reactor.

https://www.youtube.com/watch?v=ymT9NUdxi1c
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê