Zobacz wÄ…tek - ekwipunek
Advertisement
NAS Analytics TAG

ekwipunek

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

ekwipunek

Postprzez Hondanamallorca » 3/9/2017, 10:39

Witam wszystkich serdecznie.
Pisze tutaj bo jak mówią co dwie głowy to nie jedna.
Otóż realizuje projekt (litrpaliwa.pl) i w sumie mam doświadczenie motocyklowe , jednak zawsze jazda była w grupie mniejszej lub większej ale zawsze ktoś był. Tym razem jadę samotnie i może podsuniecie mi z waszego doświadczenia co by warto jeszcze ze sobą zabrać na te 5000 km :), w skrócie napiszę że prócz wiadomych rzeczy jak: dokumenty /ubezpieczenie / drugi kluczyk/ bilet na prom i rezerwacje hoteli głównie zależy mi na kwestiach związanych z motocyklem. Obecnie mój bagaż zawiera:
- czujnik ciśnienia
- zestaw naprawczy do opony
- apteczka
- dwie blokady tarczy
- linka stalowa do zabezpieczania np. kasku na moto (jak pojdÄ™ na kawÄ™ )
- pajÄ…czek
- ściągacze pvc - trytki
- taśma srebrna
- mini zestaw narzedzi + imbulsy do regulacji np. deflektora
- smar do łańcucha - choć mam olejarkę automatyczną
- tank bag na bezpośredni dostęp do dokumentów
- navi
- szmatki i płyn do myci aszyby i lamp
- kamizelka odblask
- buty (mam dwwie pary wiec wezmÄ™ szmaciaki i lepsze z goretexem wrazie awarri mam na zmianÄ™ )
- rękawice
- kominiarka
- kurtka i spodnie z podpinkami wiarto i deszczo ochronnymi 9prócz tego odzież zaimpregnowana przed deszczem
- plandek na motocykl (podobno jak jaest przykryty to mniej interesuje potencjalnych "szybkich złodziei")

Panie i Panowie coÅ› jeszcze ?

dzięki z góry za pomoc i zapraszam do wsparcia akcji !!!

Proszę nie dublować postów, na razie tylko pouczam.|Glenroy
Hondanamallorca
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/9/2017, 10:26


Re: ekwipunek

Postprzez andy7 » 3/9/2017, 20:56

A nie wpadles na pomysl aby na te graty przyczepe wozic ? :mrgreen:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Re: ekwipunek

Postprzez jasnoksieznik » 3/9/2017, 21:57

Panie, do Niemiec Pan jedziesz i się martwisz? Całe europejskie wybrzeże morza Śródziemnego jeździ na motocyklach, warsztat i znafcy będą co milę, nie musisz zbierać towaru jak na wyprawę transsyberyjską.

Blokady tarczy zostaw w domu, bo podejżewam, że jedziesz turystykiem jakimś, a nie hipsterskim moto, które opłaca się rozebrać na części. Najprostsza trasa wiedzie przez Niemcy, północne Włochy i Lazurowe Wybrzeże, tam nikt nie będzie się bawił w kradzież moto, za dobrze im się żyje.

Nie wiem, skąd wyjeżdżasz, ale jak się sprężysz, to w 3 dni dojedziesz.

Z pragmaratycznych porad - załóż wtyczkę motocyklową 12V, jeśli nie masz. Wymień opony przed podróżą, bo zachód Europy liczy sobie za wymianę chore pieniądze. - materiał kosztuje podobnie, ale wymiana przód+tył to spokojnie powyżej 70EUR.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: ekwipunek

Postprzez Darekxx » 19/12/2017, 10:55

Myślę, że masz wszystko co może się przydać :)

Kolega chyba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Leci kolejny warn za reklamę, jeszcze jeden taki manewr i pożegnamy się na dłużej. //Glenroy
Darekxx
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/10/2017, 12:48

Re: ekwipunek

Postprzez lolixx » 24/1/2018, 12:01

Gdybyś jeszcze czegoś potrzebował to mogę polecić świetny sklep motocyklowy. Mają wszystko czego potrzebują motocykliści :)

Czy Twój post wniósł coś rzeczowego do tematu, poza kryptoreklamą? Na razie lecisz na obserwowane, jeszcze jeden tego typu post i po prostu się żegnamy, nie będę się bawił w żadne ostrzeżenia. /Glenroy
lolixx
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24/1/2018, 11:59

Re: ekwipunek

Postprzez andy7 » 8/4/2018, 12:50

andy7 napisał(a):A nie wpadles na pomysl aby na te graty przyczepe wozic ? :mrgreen:

Dokladnie to samo, przyszlo mi na mysl ! :mrgreen:

z 5 trytytek, male imbusy czy Torx'y.

Vizjer myje na stacjach benzynowych, Zdecydowanie za duzo gratow !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: ekwipunek

Postprzez Motorzyca90 » 15/5/2018, 16:02

Ja tez niedługo wyjadę w podróż moim motocyklem z moim partnerem do Chorwacji i też zastanawiamy się nad "bagażnikiem" :) to jest dobra opcja, że można sobie tak wyjechać. Moje marzenia się spełnią!
Avatar użytkownika
Motorzyca90
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15/5/2018, 15:45



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê