Zobacz wÄ…tek - wymarzony sport?
Advertisement
NAS Analytics TAG

wymarzony sport?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

wymarzony sport?

Postprzez hedow » 6/12/2017, 13:18

Czesc wszystkim! Mam na imie Adam i mam 25 lat... chcialbym sie was doradzic jezeli chodzi o zakup nastepnego motocykla... przelatalem sezon na kawie er6n i byl to moj pierwszy motocykl, zastanawiam sie powoli nad zmiana na inne moto... zawsze marzylem o sportowym motocyklu, '' SCIGACZ'' to bylo moje marzenie i jest nim nadal. Mysle ze do wyboru pierwszego moto podszedlem calkiem rozsadnie bo nie rzucilem sie nie wiadomo na jaki motocykl i pierwszym motorem byla kawa er6n ktora dala mi naprawde sporo frajdy i uwazam byla trafnym wyborem dla poczatkujacego leszcza tak jak ja... planuje zmiane moto na next sezon ale nie wykluczam tez tego ze bedzie jezdzil na er6-stce bo mimo tego ze jezdzilem duzo to sportowe moto jest zupelnie inna bajkÄ….. i moze warto jeszcze przejezdzic jeden sezon na kawce? mysle nad 600ccm a jezeli chodzi o modele to zastanawaielm sie nad zxr6,yamaha r6, suzuki gsxr600 k4/k5, cbrka 600rr.. nie ukrywam ze bedzie to bardziej jazda po ulicy i moze czasem troszke dluzsza trasa( wiem sporotwe moto na dluzsza trase to niezbyt rozsadny wybor)
ILE KM CHCE PRZELATAC?
mysle ze duzo, myslalem nad jazda od marca do pazdziernika
ILE GOTOWKI?
myslalem nad motocyklem do 15k
CZY POSIADAM CIUCHY?
Oczywiscie mam kombinezon skorzany, zastanawialem sie czy na poczatku nie wystarczy mi tylko kurtka tekstylna z membrana + jeansy na motocykl dobrej jakosci + rekawki+ buty z kaskiem ale doszedlem do wniosku ze mam dosyc sporo gotowki i nie bede oszczedzal na ciuchach i mam:
Kurtka: Alpina Atem fluo 2.0
Spodnie: Ixon Ixon Fueller 2.0 (zmienie na lepsze)
Buty: Alpin smx 6
Rekawice: Alpin sp 8
Kask: Nolan n87, do tego jakas tam bielizna termo, kominiarki itp...
JAKI BUDZET MOGE PRZEZNACZYC NA UTRZYMANIE MOTO W SEZONIE;
Tyle ile bedzie trzeba tyle wydam, pokochalem motocykle i nie zamierzam oszczedzac.
WAGA WZROST WIEK
25 lat, 180cm, 84kg
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59


Re: wymarzony sport?

Postprzez hedow » 6/12/2017, 13:33

a moze litrowa bestia? chociaz nie jestem pewien czy chcialbym sie zmierzyc z taka mocÄ… po sezonie jazdy
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59


Re: wymarzony sport?

Postprzez ChaoticBiker » 6/12/2017, 14:42

Jesli juz musisz, to kup CBR600rr, jest najbardziej przyjazne z tego wszystkiego. Chociaz co bys nie wybral, jest to tak naprawde duzy skok.
Bedzie to i tak duzy skok w porownaniu do er6. Oraz sprawdz ceny ubezpieczenia, bo moze byc "nieco" drozej niz na er6.
A generalnie mozna chyba spokojnie jeszcze jeden sezon przelatac na obecnym motocyklu.
Sportowego litra odradzam, nie tylko ze wzgledu na Twoj brak doswiadczenia, ale przedewszystkim na bezsensownosc jazdy takim motocyklem po drogach publicznych. Moze popatrz, co jest dostepne w klasie 750.

A tak poza tym, jesli takie masz takie marzenie, to po prostu kup sobie to, co ci sie najbardziej spodoba - "wpadnie w oko".
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: wymarzony sport?

Postprzez hedow » 6/12/2017, 15:01

faktycznie myslalem tez o gsxr 750

edyta
wypowie sie ktos jeszcze?

Nie piszemy posta pod postem, proszę używać opcji edycji, zanim zaczną lecieć warny. //Glenroy
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59

Re: wymarzony sport?

Postprzez multifan4 » 10/12/2017, 12:06

Zakupiłem CBR600 F4i jako pierwszy motocykl po zdaniu prawka a na starych jeszcze zasadach i w przeciwieństwie do obaw niektórych - żyję, nie zaliczyłem nawet parkingówki, nie pokłóciłem się z sąsiadami, piraty drogowe z kijanki mnie nie złupili, fakt, że na początku auta mnie wyprzedzały. Moc 600tki jest nie do wykorzystania na dziurawej drodze publicznej, tak więc nie wiem czy warto kupić litra. Inna sprawa, że litr podobno ciągnie lepiej przy niższych obrotach, CBR do 7 tys. obr. jest dość słaba (jedzie, ale szału nie ma), trzeba się do tego przyzwyczaić, szczególnie przy wyprzedzaniu ma to duże znaczenie.
Dziś jednak kupiłbym VFR z ABS - czułbym się znacznie pewniej na mokrym, a VFR jest tylko nieco droższa.
multifan4
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20/7/2016, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: wymarzony sport?

Postprzez ChaoticBiker » 11/12/2017, 10:19

tak, to prawda, litr ma wiecej "dolu".
Ale i tak, 600 w nakedzie czy turystyku/klasyku bedzie mialo wiekszy ciag w niskich obrotach niz sport.
Jezdzac sportem trzeba po prostu przyzwyczaic sie do wachlowania biegami.

A i jeszcze nie zdziw sie, jak sie okaze ze Twoje ER6f bylo bardziej elastyczne i do 5-6k rpm szlo zwyczajnie lepiej.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: wymarzony sport?

Postprzez hedow » 12/12/2017, 18:39

na to wszystko jest rozwiazanie:D zapomnialem o swietnym daytonie 675 ktory ciagnie z dolu ale troszke wieksze pieniadze niestety
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59

Re: wymarzony sport?

Postprzez Glenroy » 12/12/2017, 19:00

hedow napisał(a):na to wszystko jest rozwiazanie:D zapomnialem o swietnym daytonie 675 ktory ciagnie z dolu ale troszke wieksze pieniadze niestety


Daytona 675 jest genialną maszyną, ale...ale to jest krasnal, w porównaniu z konkurencją w klasie 600 jest malutka, prowadzi się świetnie, jedzie świetnie, ale pozycja za sterami jest już tak stricte sportowa, że po 30 minutach cywilnej jazdy ma się ochotę zepchnąć ją w rów i pójść dalej na piechotę :).
Przy 180cm wzrostu nawet bym się na nią nie próbował pchać, sprzęt idealny gabarytowo dla kobiety około 165cm, nie dla 180cm chłopa, który wyglądał by na niej jak na rowerze młodszego brata :mrgreen:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: wymarzony sport?

Postprzez hedow » 12/12/2017, 20:04

glenroy teraz to dales mi do myslenia:D a myslalem ze juz zdecydowalem^^
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59

Re: wymarzony sport?

Postprzez Glenroy » 12/12/2017, 21:30

Może nie koniecznie ich lubię, ale zerknij sobie na motobandę, ostatnio mieli właśnie Danusię 675, zobacz sobie jak to wygląda. Mam 186cm, siedziałem na Dance i powiem szczerze, że jakbym miał przejechać więcej niż tych 15km, to bym chyba wylądował jako stan beznadziejny u ortopedy :mrgreen:
Sam swego czasu miałem chęć na 675, ale szybko się wyleczyłem, teraz lubię sobie tylko na nie popatrzeć. Przy moich gabarytach, z bliska wygląda na prawdę jak zabawka, nawet bardzo nie miał bym się jak za owiewką schować ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: wymarzony sport?

Postprzez hedow » 12/12/2017, 21:41

no faktycznie, jest malutka.. ale nie zmienia to faktu ze jest przepiekna i brzmi genialnie:D
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59

Re: wymarzony sport?

Postprzez oflex » 16/12/2017, 12:14

ChaoticBiker napisał(a):Jesli juz musisz, to kup CBR600rr, jest najbardziej przyjazne z tego wszystkiego. Chociaz co bys nie wybral, jest to tak naprawde duzy skok.
Bedzie to i tak duzy skok w porownaniu do er6. Oraz sprawdz ceny ubezpieczenia, bo moze byc "nieco" drozej niz na er6.
A generalnie mozna chyba spokojnie jeszcze jeden sezon przelatac na obecnym motocyklu.
Sportowego litra odradzam, nie tylko ze wzgledu na Twoj brak doswiadczenia, ale przedewszystkim na bezsensownosc jazdy takim motocyklem po drogach publicznych. Moze popatrz, co jest dostepne w klasie 750.

A tak poza tym, jesli takie masz takie marzenie, to po prostu kup sobie to, co ci sie najbardziej spodoba - "wpadnie w oko".


co masz na myśli z tym ubezpieczeniem jedno i drugie prawie ta sama pojemność ???
Avatar użytkownika
oflex
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/5/2015, 09:06
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê