Zobacz wÄ…tek - wchodzenie w zakrety
Advertisement
NAS Analytics TAG

wchodzenie w zakrety

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

wchodzenie w zakrety

Postprzez m1shka » 15/11/2017, 16:42

Witam serdecznie! mam pytanie odnosnie zakretow a moze nie tyle chodzi o zakrety a o motocykle.. czy uczac sie wchodzic w zakrety na nakedzie bedzie mi latwiej w przyszlosci jezeli przesiade sie kiedys na sporta? tzn chodzi mi o to czy np ''plastiki'' sa bardziej skore do tego aby wchodzic z wieksza szybkoscia i bardziej na nich pochylac niz naked ? wiadomo ze umiejetnosci nie zastapi motocykl ale chodzi mi o samo porownanie maszyn...
m1shka
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/5/2017, 19:10


Re: wchodzenie w zakrety

Postprzez Glenroy » 15/11/2017, 19:17

Tak, rozpoczęcie przygody na nakedzie, to możliwie najlepsza opcja do przygotowania się na coś bardziej wymagającego. Nie masz owiewek, więc pęd wiatru będzie trochę ograniczał Twoje zapędy, pozycja na motocyklu pozwoli Ci na spokojnie skupić się na najważniejszych aspektach techniki jazdy, wyrobić sobie odruchy, pamięć mięśniową, wyćwiczyć dosiad etc.
Tak, z reguły zawieszenie nakedów jest bardziej...cywilne i prowadzą się troszkę inaczej niż sportowe motocykle, ale same nakedy między sobą potrafią się diametralnie różnie prowadzić :).
Wyrobisz sobie podstawy i spokojnie wsiądziesz na sportową maszynę, bez konieczności rozpraszania swojej uwagi na elementy, których nauczyłeś się na nakedzie, nie będziesz myślał jak przejechać zakręt, gdzie patrzeć, jak zredukować bieg, jak dohamować, będziesz mógł się skupić na bardziej agresywnej pozycji ciała i np. odciążeniu w niej nadgarstków.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: wchodzenie w zakrety

Postprzez m1shka » 15/11/2017, 19:22

dzieki kolego, ale chodzi mi o sam motocykl, wiadomo ze na takim gsxr600 czy innej yamaszce r6 ta pozycja jest bardziej sportowa podczas jazdy i zastanawiam sie czy na tego typu moto nie jest latwiej wchodzic w zakret, chodzi mi o samo porownanie pojazdow i ich mozliwosci
m1shka
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/5/2017, 19:10

Re: wchodzenie w zakrety

Postprzez Kaai » 24/11/2017, 23:47

zalezy jakie zakrety. jak szybsze to tak, lepiej sie przerzuca sporta, latwiej sie zwiesza (mozesz sie lepiej zaprzec). jak wolne winkle na malym torze np to supermoto znowu jest fajniejsze
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Re: wchodzenie w zakrety

Postprzez andy7 » 26/11/2017, 06:36

Kaai napisał(a):zalezy jakie zakrety. jak szybsze to tak, lepiej sie przerzuca sporta, latwiej sie zwiesza (mozesz sie lepiej zaprzec). jak wolne winkle na malym torze np to supermoto znowu jest fajniejsze


Kaai,

bez wzgledu na zakret jest to obojetne. Naked umozliwia latwiejsza nauke i tylko o to autorowi chodzi. Siadajac na sporta trzeba juz umic :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: wchodzenie w zakrety

Postprzez Croowab » 9/5/2018, 16:35

Ze względu an geometrię motocykla sportem jest trudniej manewrować niż nakedem czy SM.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê